Podsumowanie weekendu: Trzy zwycięstwa i remis!

Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy KS Mydlice w miniony weekend. W piątek orlik starszy zremisował z Wartą Zawiercie, w sobotę orlik młodszy wygrał z MCKiS Jaworzno i Sportową Gminą Psary, a seniorzy pokonali Koronę Rokitno Szlacheckie.

W piątkowe popołudnie do Dąbrowy Górniczej przyjechała drużyna Warty Zawiercie. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze jednak to przyjezdni zdobyli jedyną bramkę w pierwszej połowie. Do wyrównania w 42 minucie doprowadził Sebastian Przepaśniak, który zdobył swoją pierwszą bramkę w KS Mydlice. Około 10 minut później swoją drugą bramkę zdobył Aleksander Flak z Warty Zawiercie. Chwilę później było już jednak 2:2 po uderzeniu Dominika Rybackiego.

08.04.2016, 17:00
KS MYDLICE - WARTA ZAWIERCIE 2:2 (0:1)
'42 Sebastian Przepaśniak, '56 Dominik Rybacki - '24, '54 Aleksander Flak

KS Mydlice: 1. Kacper Ośmiałowski - 14. Karol Kuprowski, 5. Bartosz Gluźniewicz, 10. Wiktor Nowak, 16. Sebastian Przepaśniak, 6. Kajetan Rola, 11. Dominik Rybacki oraz 13. Adam Dylski, 3. Mateusz Klimiuk, 7. Paweł Biegun, 2. Cyprian Węgrzynowicz

Warta Zawiercie: 1. Patryk Wroński - 11. Aleksander Flak, 7. Ksawier Gieszcz, 2. Nikodem Janeczek,3. Igor Wiśniewski, 18. Konrad Wnuk, 4. Stanisław Wnuk oraz 5. Piotr Apoznański, 12. Jan Barczycki, 14. Hubert Biały, 13. Mikołaj Kubarek, 20.Jakub Wilk

Sędziował: Marek Zarychta

W sobotę premierowe spotkanie w V lidze zagrała drużyna orlików. Jako pierwsi bramki w tym spotkaniu zdobyli Dawid Winiarski i Jakub Witas z KS Mydlice. W pierwszej połowie honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Oskar Kazior. Na początku drugiej części gry rezultat wyrównał Miłosz Majcherczyk. Potem bramki zdobywał już tylko klub z Dąbrowy Górniczej. Ponownie po bramce strzelili Witas i Winiarski, a wynik ustalili Fabian Kowynia oraz Igor Pyrka.

09.04.2016, 11:00
SKF SPORTOWA GMINA PSARY - KS MYDLICE 2:6 (1:3)
'24 Oskar Kazior, '33 Miłosz Majcherczyk - '12, '38 Dawid Winiarski, '15, '26 Jakub Witas, '41 Fabian Kowynia, '59 Igor Pyrka

SKF Gmina Psary: 1. Oskar Szewczyk, 4. Jakub Bartosik, 5. Oskar Kazior, 7. Miłosz Majcherczyk, 10. Nataniel Mastalerz, 11. Ksawery Niesiołowski, 3. Aleksander Szczypkaoraz, 2. Oskar Cepak, 8. Tomasz Nicpoń, 12. Tymon Pęczak, 6. Igor Szymon

KS Mydlice: 1. Ksawery Donkow, 12. Mateusz Borkowski, 6. Aleksander Ćwikła, 2. Fabian Kowynia, 13. Igor Pyrka, 5. Dawid Winiarski, 10. Jakub Witas oraz 19. Antoni Malec, 23. Jakub Surlej

Sędziował: Tomasz Skrzek

Również w sobotę swoje spotkanie rozegrała druga drużyna orlików młodszych. W pierwszej połowie zarówno MCKiS Jaworzno i KS Mydlice zdobyły po jednej bramce (Szymon Wiatr dla MCKiS Jaworzno oraz Norbert Wątor dla KS Mydlice). Więcej bramek padło w drugiej połowie. Strzelanie rozpoczął Wiktor Jędruch, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla klubu z Dąbrowy Górniczej. Na to trafienie odpowiedział Jan Dybczyk. Kilkadziesiąt sekund później KS Mydlice prowadził za sprawą Kamila Gniewosza. W kolejnych minutach ponownie po bramce strzeli Jan Dybczyk oraz Kamil Gniewosz. W ostatnich dziesięciu minutach dwie bramki zdobył Bartosz Nowak podwyższając licznik bramkowy KS Mydlice.

MCKiS JAWORZNO - KS MYDLICE
'15 Szymon Wiatr, '40, '44 Jan Dybczyk - '18 Norbert Wątor, '33 Wiktor Jędruch, '40, '46 Kamil Gniewosz, '54, '56 Bartosz Nowak

MCKiS Jaworzno: 1. Szymon Jachymczyk, 19. Maksymilian Draus, 10. Jan Dybczyk, 21. Aleksander Kot, 17. Piotr Kozioł, 9. Szymon Wiatr, 4. Jakub Wilczek oraz 5. Dawid Dubiel, 7. Igor Gąciarz, 12. Wojciech Kuś, 15. Mateusz Urbanek, 11. Mateusz Wojnarowski

KS Mydlice: 1. Amadeusz Kubik - 5. Kamil Gniewosz, 14. Bartosz Nowak, 9. Oskar Swoboda, 7. Norbert Wątor, 22. Mateusz Hola, 8. Karol Parnowski oraz 16. Karol Wach, 17. Daniel Wach, 21. Krystian Przygoda, 18. Wiktor Jędruch

Sędziował: Michał Zając

W niedziele na stadion przy ulicy Konopnickiej 29 zawitała drużyna Korony Rokitno Szlacheckie. Początek spotkania należał do gości, którzy stworzyli sobie dwie dobre sytuacje. Z biegiem czasu mecz się wyrównał z lekką przewagą gospodarzy. Przed końcem pierwszej połowy olbrzymi błąd popełnił Tomasz Panek. Bramkarz drużyny z Rokitna Szlecheckiego niczym Janusz Jojko sam wrzucił sobie piłkę do bramki. W drugiej połowie swoje sytuacje miały obie drużyny. W 65 minucie bramkę zdobył Damian Jaskólski wyrównując tym samym wynik spotkania. Po tej bramce trener Masłowski wprowadził Kacpra Sobierajskiego. Szkoleniowiec gospodarzy miał tutaj dobrego nosa, gdyż pięć minut później Sobierajski zdobył bramkę, która dała 3 punkty drużynie z Dąbrowy Górniczej.

10.04.2016, 16:00
KS MYDLICE - KORONA ROKITNO SZLACHECKIE 2:1 (1:0)
'40 Tomasz Panek (samobójcza), '70 Kacper Sobierajski - '65 Damian Jaskólski

KS Mydlice: 12. Jacek Kornecki - 17. Daniel Kurek ('89 14. Jacek Podlasek), 2. Daniel Sobań, 3. Patryk Kura, 5. Patryk Flak - 4. Daniel Sokulski ('65 8. Kacper Sobierajski), 6. Krzysztof Całka ('82 7. Krzysztof Duda), 11. Rafał Jabłoński, 9. Marcin Stanicki - 13. Artur Szastak, 10. Dawid Skrzypiec

Korona Rokitno: 1. Tomasz Panek - 10. Piotr Gajewski, 5. Bartłomiej Wróbel, 15. Damian Pierwocha, 14. Patryk Macha - 18. Rafał Moćko, 3. Radosław Żmuda, 14. Michał Kosarga ('67 9. Michał Macha), 4. Krzysztof Skupiewski - 8. Jacek Tyborski, 7. Damian Jaskólski