Remis na początek

Ruszyliśmy! Pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej sezonu 2014/15 za nami. Wyjazdowe spotkanie przeciwko KS Góra Siewierska zakończyło się remisem 1:1. Bramka dla KS Mydlice padła po samobójczym trafieniu.

Nasza Drużyna mocnym akcentem mogła zaznaczyć swoją obecność na boisku już w pierwszych minutach. Sytuacje podbramkowe Łukasza Szymańskiego, Rafała Jabłońskiego i Marcina Zmelonka zażegnali jednak obrońcy gospodarzy. Około 7 minuty Góra Siewierska miała rzut wolny po faulu w niebezpiecznej strefie. Na nasze nieszczęście, zawodnik gospodarzy popisał się strzałem życia i trafił w okienko bramki bezradnego Korneckiego. W 24 minucie Jabłoński wypuścił Zmelonka prostopadłym podaniem, lecz jego strzał na długi słupek nieznacznie minął bramkę. Tuż przed gwizdkiem Jabłoński miał doskonałą okazję na wyrównanie, lecz skiksował. Do przerwy 1:0.

Druga odsłona była dużo lepsza dla KS Mydlice - o wiele więcej sytuacji podbramkowych i mało okazji do podwyższenia przez gospodarzy. Po kilka strzałów Dawida Skrzypca, Marcina Zmelonka, Łukasza Szymańskiego, Łukasza Gacki, Pawła Basąga czy wyjście sam na sam z bramkarzem Artura Szymańskiego pokazują, że całkowicie zdominowaliśmy grę. Piłka po wrzutce z 72 minuty odnalazła Zmelonka w polu karnym. Po jego strzale futbolówka zachowała się niczym kula bilardowa – ostatecznie po odbiciu od głowy obrońcy KS Góry mogliśmy cieszyć się z gola. Niewiele później piłkę skierowaną do Basąga przeciwnik zatrzymał ręką w polu karnym, sędzia pozostał niestety niewzruszony. W końcówce wyśmienitą interwencją popisał się Jacek Kornecki, czym uchronił nas od utraty drugiego gola.

Do zwycięstwa w tym meczu zabrakło Naszej Drużynie kilku celniejszych zagrań, lepszego wykończenia, pewności siebie oraz podpowiadania sobie nawzajem, co charakteryzuje zgrany, kolektywny zespół. Po to właśnie trenujemy, aby eliminować niedoskonałości i udowodnić, że potrafimy dużo więcej!

Serdecznie zapraszamy na kolejny mecz. 4 kwietnia o godzinie 16:00 gramy szlagierowe spotkanie z Górnikiem Sosnowiec u siebie – przy ulicy Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej. Nie może Cię tam zabraknąć! Do zobaczenia!