Wysokie zwycięstwo Żaków z Cracovią!

Pierwszy naprawdę pogodny dzień 2016 roku drużyna Żaków spędziła wyjątkowo. Na sobotę 2 kwietnia zaplanowany był bowiem sparing z rocznikiem 2008 samej Cracovii Kraków! Nasi chłopcy mocno zdominowali rywali i pokonali ich aż 18:5. Był to pierwszy mecz w nowych koszulkach meczowych.

Mecz rozgrywany był na boisku przykrytym balonem, należącym do Centrum treningowego Cracovii. Od pierwszego gwizdka Trener Łukasz Szymański mocno mobilizował chłopców do walki i koncentracji w ustawieniu. Jako pierwsi bramkę jednak zdobyli gospodarze. Nie minęło dużo czasu a nasze Żaki wyrównały za sprawą Fabiana Powolnego. Aż do momentu zdobycia trzeciej bramki przez Cracovię, mecz był mocno wyrównany i oba zespoły trafiały na zmianę. Z czasem jednak rosła dominacja KS Mydlice, co potwierdzały kolejne bramki strzelane przez naszych chłopców. Formą strzelecką popisywali się między innymi Sebastian Słowikowski, Kacper Krakowski, Daniel Chejdysz czy Kuba Milczarczyk. W międzyczasie ładną bramkę z rzutu wolnego zdobył zawodnik Cracovii. Zwycięstwo przypieczętował Tobiasz Falis, który ustrzelił hat-tricka. Po meczu oba zespoły stanęły do zdjęcia, a chłopcy z KS Mydlice zaprezentowali się w nowych strojach, które, ze względu na kolorystykę, zupełnie przypominają outfit seniorów w wersji mini.

Chłopcy w szampańskich nastrojach opuszczali obiekty Cracovii. To nie był dla nich jednak koniec atrakcji, gdyż udali się do centrum Krakowa, gdzie czekała ich masa atrakcji. Zawodnicy wraz z rodzicami oraz Trenerem Łukaszem Szymańskim, Wiceprezesem Rafałem Jabłońskim i zawodnikiem pierwszej drużyny Łukaszem Karasiem wybrali się na Stare Miasto, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Dawid Nowak na przykład fotografował się z gołębiami, które śmiało chodziły mu po głowie. Z Rynku wycieczka przeszła na Wawel, gdzie chłopcy szczególnie upodobali sobie Renesansowy dziedziniec zamku, na którym, ku zmartwieniu ochroniarzy i opiekunów, w najlepsze gonili balon. Zwiedzanie, rozpoczęte od Smoka Wawelskiego, na nim też znalazło swój koniec. Zmęczona ekspedycja udała się w drogę powrotną do Dąbrowy Górniczej.

Serdecznie dziękujemy trenerowi Cracovii za możliwość rozegrania meczu oraz rodzicom za owocną współpracę. Wszyscy tworzymy nasz Klub i wspólnymi siłami z pewnością będziemy w przyszłości osiągać kolejne cele dla KS Mydlice!

Bramki dla KS Mydlice: Kacper Krakowski (x6), Sebastian Słowikowski (x3), Daniel Chejdysz (x3), Tobiasz Falis (x3), Fabian Powolny, Kuba Milczarczyk, bramka samobójcza.

KS Mydlice wystąpił w składzie: Wojciech Lalewicz – Fabian Powolny, Kuba Milczarczyk, Kuba Kukuryk, Alicja Kukuryk, Daniel Chejdysz, Tobiasz Falis, Sebastian Słowikowski, Kacper Krakowski, Błażej Ścisłowski, Mateusz Hendzel, Dawid Nowak.

Powiązana galeria: