Autor:

Administrator Jeden

Utworzono:

05.09.2018

Mamy to! KS Mydlice pokonał u siebie na boisku bocznym w ZąbkowicachA-klasową Ostoję Żelisławice w ramach I rundy Pucharu Polski szczebla Podokręgu Sosnowiec i jednocześnie awansował do drugiej fazy rozgrywek. To pierwsze takie osiągnięcie naszego klubu, przy piątym podejściu.

Spotkanie nie zaczęło się dobrze dla naszych zawodników. Już po ośmiu minutach przegrywaliśmy wynikiem 0:2, lecz szybka strata bramek zadziałała na nas pozytywnie. W 13. minucie dośrodkowanie Arka Kępy wykorzystał Szymon Burzyński dobrze odnajdując się w polu karnym. Nieco ponad 10 minut później Tomek Tymiński wypracował sobie świetną sytuację, wymanewrował bramkarza i z ostrego kąta trafił do siatki. Na prowadzenie 3:2 wyprowadził nas Przemek Kuźnicki po indywidualnej akcji na skrzydle. Chwilę później swoją drugą bramkę mógł zdobyć Tomek Tymiński, lecz sędzia gola nie uznał dopatrując się pozycji spalonej. Tuż przed przerwą goście wyrównali i po aż sześciu bramkach w pierwszej połowie wychodziliśmy na drugą odsłonę gry, w której obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje, lecz piłka nie wpadała już tak często. Mówiąc wprost – wpadła tylko raz, a było to w 90. minucie, kiedy Szymek Burzyński zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu wykorzystując sytuację sam na sam. Warto wspomnieć, że wszyscy dzisiejsi strzelcy bramek zaliczyli swoje debiutanckie trafienia w naszych barwach. Drużynie gratulujemy zwycięstwa osiągniętego w naprawdę dobrym stylu.

Jesteśmy w drugiej rundzie! Tam czekać będą na nas już nie tylko drużyny A-klasowe, ale również z klasy okręgowej i IV ligi. Z niecierpliwością czekamy na losowanie. Zawodników czeka ciężka przeprawa, ale w końcu dla takich meczów to robimy :)

W najbliższą niedzielę drużynę KS Mydlice podejdzie dopierwszegow tym sezonie meczu wyjazdowego, choć rozgrywanegona dobrze nam znanym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej, gdzie zmierzymy się z rywalem zza miedzy RKS-em Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Już dziś zapraszamy na stadion na godzinę 16:30!