KS Mydlice Organizacją Pożytku Publicznego!

Po długich staraniach Zarządu, Stowarzyszenie KS Mydlice Dąbrowa Górnicza otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. Z czym to się wiąże?

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Ustawą o PIT darowizny przekazane w trakcie roku dają możliwość dokonywania odliczeń podatkowych, a w zeznaniu rocznym każdy podatnik może zdecydować o przekazaniu 1% swojego podatku dochodowego na wsparcie dowolnej organizacji pożytku publicznego.

KS Mydlice dołączył do takich organizacji. Ewentualny 1% Państwa podatku zostanie przeznaczony na Akademię Klubu, a więc szkolenie dzieci i młodzieży KS Mydlice Dąbrowa Górnicza. Do okresu rozliczeniowego pozostało jeszcze trochę czasu, przez te miesiące nie damy jednak o sobie zapomnieć!