Podsumowanie IV edycji turnieju piłki nożnej EDBO CUP

Za nami kolejna, IV już edycja turnieju piłkarskiego dla dzieci EDBO CUP organizowanego przez KS Mydlice Dąbrowa Górnicza oraz Pana Edwarda Bobera. Tym razem wydarzenie skierowane było dla zawodników urodzonych w 2009 roku i młodszych.

Celem wydarzenia była nie tylko popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, ale również przygotowanie uczestników do zbliżających się rozgrywek kategorii orlik E2, co stanowić będzie pierwsze podejście zawodników z rocznika 2009 do piłki siedmioosobowej. Turniej odbył się 1 września, w związku z czym na zielonej murawie pożegnaliśmy oficjalnie wakacje, a także przywitaliśmy nowy sezon piłkarski oraz nowy rok szkolny.

W turnieju uczestniczyło 5 zespołów, które grały systemem „każdym z każdym mecz + rewanż” Pierwsze mecze trwały 15 minut, a rewanże 10 minut, co oznacza, że każda drużyna spędziła łącznie 100 minut na boisku!

Uczestnikami turnieju byli:

KS Mydlice I

KS Mydlice II („Przyszłość jest w Mydlicach”)

BKS Sarmacja Będzin

MUKP Dąbrowa Górnicza

KS Strażak Nowa Wieś.

Założeniem turnieju była koncentracja na grę, nie na klasyfikację generalną. Każda drużyna otrzymała puchar, a każdy zawodnik oraz trener medal. Dodatkowo z każdej drużyny wybrano najbardziej wartościowego zawodnika, który otrzymał statuetkę. Ukoronowano także najlepszego strzelca turnieju. Dodatkowo, nagrody rzeczowe najlepszym zawodnikom turnieju ufundowała firma AP-Sport. Ponieważ drużyna MUKP Dąbrowa Górnicza w turnieju osiągała najlepsze wyniki, to im przypadło najwięcej nagród. Poniżej przedstawiamy najlepszych zawodników turnieju:

Najlepszy zawodnik KS Mydlice I: Dominik Rogacki

Najlepszy zawodnik KS Mydlice II: Marcel Wypich

Najlepszy zawodnik Sarmacji Będzin: Marcel Iwański

Najlepszy zawodnik MUKP: Szymon Głowa

Najlepszy zawodnik Strażaka Nowa Wieś: Julek Wasylowski

Najlepszym strzelcem turnieju został Maksymilian Kurlej (MUKP Dąbrowa Górnicza)

W przerwie między poszczególnymi fazami turnieju odbyła się przerwa obiadowa, podczas której na boisku pojawiło się kilka atrakcji. Na jednej stronie odbył się mecz pokazowy, w który udział wzięli zawodnicy, ich rodzice, a także działacze związani z KS Mydlice.

Na drugiej zaś stronie przeprowadzono zawody „TurboDąbrowiaka”, w których pięciu zawodników (po jednym z każdego zespołu) mierzył się z następującymi konkurencjami:

- sam na sam;

- rzut karny;

- żonglerka;

- „nie kręć że strzelisz”.

„TurboDąbrowiakiem” turnieju został Kuba Marzec (MUKP Dąbrowa Górnicza).

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za udział w turnieju. Bawiliście się świetnie, a my razem z Wami!

Dziękujemy Centrum Sportu i Rekreacji oraz firmie AP-Sport za pomoc w organizacji turnieju.

Dziękujemy organizatorom w składzie: Rafał Jabłoński, Michał Filipek, Wiktor Wetoszka, Volodymyr Kornak, Łukasz Karaś oraz wspaniała ekipa Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej.

Specjalne podziękowania natomiast kierujemy do Pana Edwarda Bobera, bez którego turniej z pewnością by się nie odbył. Pan Bober w każdym sezonie pomaga nie tylko drużynie seniorów, ale wspiera również naszych małych piłkarzy poprzez organizację wydarzeń sportowych.

KS Mydlice I wystąpił w składzie: Maja Wójcik, Dawid Szuliński, Stanisław Rybacki, Igor Pietraszewski, Wiktor Kryczek, Dominik Rogacki, Filip Szczepek, Filip Tokarski, Marcel Tokarski, Krystian Zamojski, Wenian Labanau, Szymon Bednarz, Adrian Nobilski i Wojciech Cieślar

Trener: Andrei Labanau

KS Mydlice II („Przyszłość jest w Mydlicach”) wystąpił w składzie: Piotr Guzik, Kamil Krakowski, Filip Borowik, Dawid Woldon, Marcel Wypich, Stasiu Stankiewicz, Wiktor Hola, Kacper Nowak, Florek Piwowarczyk, Jan Uszko, Weronika Książek, Filip Ogryzko, Kuba Wierzbicki oraz Kamil Stompel.

Trener: Łukasz Szymański

Warto wspomnieć, że zawodnicy Przyszłości byli w większości znacznie młodsi od kolegów z innych drużyn, a mimo to świetnie sobie poradzili w zmaganiach ze starszymi kolegami.