Zwycięstwo tuż przed ligą!

Wczorajszy sparing był naszym ostatnim w ramach przygotowań do rozgrywek ligowych. Zawodnicy KS Mydlice pokonali A-klasową drużynę LKS Iskra Psary 3:1.

Drużyna wczorajszego wieczora pokazała prawdziwy charakter. Szybko, bo już po 5. minutach objęliśmy prowadzenie za sprawą zawodnika testowanego, który sprytnym uderzeniem zaskoczył bramkarza gości. Tuż przed przerwą wyrównała drużyna z Psar wykorzystując spóźniony powrót do defensywy.

Jednak w drugiej połowie, mimo coraz większych nacisków drużyny przyjezdnej nie daliśmy się i zdobyliśmy drugiego gola, którego autorem był Bartłomiej Ślufcik. W samej końcówce wysokie wyjście bramkarza Iskry wykorzystał Michał Granda, który zdobył bramkę niemal z połowy boiska.

Przedstawiamy również wypowiedź Trenera Łukasza Szymańskiego, który podsumował wczorajszy sparing oraz okres przygotowawczy:

"Jesteśmy gotowi do walki o ligowe punkty. W dzisiejszym spotkaniu dobrze wyglądalismy pod względem realizacji założeń taktycznych oraz organizacji gry. Zawodnicy coraz lepiej komunikują się ze sobą na boisku. Dla mnie istotne jest, że drużyna ma coraz większą świadomość tego, czego od nich wymagam. Wciąż wiele elementów w naszej grze wymaga pracy, jednak dziś już mamy solidny fundament pod zbudowanie mocnej drużyny.

Cieszy również to, że dzisiejszy mecz ostatecznie wyłonił boiskowych liderów, zawodników, na których opiera się obecnie gra tego zespołu. Z kazdym meczem chcemy być lepsi. Musimy pamietać, że nasza siła tkwi w kolektywie oraz ciężkiej pracy wykonywanej podczas gry. W dzisiejszym meczu te czynniki współgraly ze sobą, dlatego rozegraliśmy dobre spotkanie."

KS MYDLICE - LKS Iskra Psary 3:1 (1:1)

Bramki dla KS Mydlice:
1⚽ zawodnik testowany (asysta Bartłomiej Milik)
2⚽ Bartłomiej Ślufcik (asysta Sylwester Włodarski)
3⚽ Michał Granda (asysta Sylwester Włodarski)

KS Mydlice wystąpił w składzie:
zawodnik testowany - zawodnik testowany I, Piotr Sobczak, zawodnik testowany II - Michał Granda, Pavlo Vivcharyk, Bartosz Milik, Sylwester Włodarski, zawodnik testowany III, Kamil Tercjak - Bartłomiej Ślufcik

Grali również: Mariusz Drążkiewicz, Kamil Mucha, Rafał Jabłoński, Adrian Nocoń, Przemysław Żygała

Ławka rezerwowych: Wiktor Wetoszka

Trener: Łukasz Szymański