Niewiele brakowało...

KS Mydlice przegrał dziś ze znajdującym się na podium i pewnie zmierzającym po awans do A-klasy zespołem Górnika Sosnowiec na własnym obiekcie 1:2. Mecz był bardzo wyrównany, a szalę zwycięstwa przeciągnął na stronę gości jeden błąd. Atrakcją meczu był kapitalny gol naszego skrzydłowego Łukasza Szymańskiego.

Nasza Drużyna po raz kolejny rozpoczęła mecz nie tak jak zaplanowała. Już około 6 minuty piłka posłana w kierunku pola karnego przeszła wszystkich naszych obrońców i znajdujący się tam zawodnik skutecznie wykorzystał swoją szansę. W 30 minucie Łukasz Szymański przyjął piłkę w okolicach 35 metra i mając dużo czasu i miejsca, huknął w kierunku bramki. Decyzja ta okazała się znakomita, bowiem futbolówka wpadła w samo okienko nad zaskoczonym kompletnie bramkarzem gości. Pierwsza połowa nie przyniosła więcej sytuacji stanowiących realne zagrożenie dla obu stron, mecz toczył się głównie w środku pola i nie widać było przewagi żadnego zespołu.

W drugiej połowie sytuacja na boisku niewiele się zmieniła. Kilka strzałów oddanych przez KS Mydlice m.in. przez Dawida Skrzypca nie zdołały zaskoczyć bramkarza. Ataki gości z kolei zażegnywał pewnie broniący dziś Oleksandr Klymov. W 65 minucie Górnik miał rzut rożny. Posłana w pole karne piłka trafiła do zawodnika gości, a ten skierował ją głową do bramki. Nasi obrońcy w tej sytuacji nie porozumieli się, stąd błąd w kryciu. Do końca wynik nie uległ zmianie, Górnik umocnił się na pozycji lidera.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zgromadzonym kibicom na trybunach oraz zachęcamy do wsparcia w kolejnych meczach. KS Mydlice czeka teraz dłuższa przerwa w rozgrywkach. Za tydzień nasz Zespół pauzuje z powodu nieparzystej ilości drużyn na początku sezonu. Za dwa tygodnie z kolei mieliśmy podejmować Cyklon II Rogoźnik, lecz drużyna ta wycofała się z rozgrywek, dlatego na nasze konto trafią trzy punkty jako walkower. W weekendy będziemy jednak w zamian rozgrywać sparingi, o których poinformujemy na naszym fanpage. Najbliższe ligowe spotkanie odbędzie się 26 kwietnia u nas przy ulicy Konopnickiej 29, a rywalem będzie KS Giebło. ZAPRASZAMY!