Starcie pokoleń

KS Mydlice rozegrał dziś sparing z RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza Oldboye. Nasza Drużyna pewnie zwyciężyła 6:0. Bramki zdobyli Tomasz Tarasek, Paweł Basąg, Artur Szymański (dwie), Dawid Skrzypiec oraz Dawid Liwoch. Poprzedni mecz przeciwko tej ekipie rozegraliśmy w maju 2014 roku i zaledwie zremisowaliśmy wówczas 1:1.
Pierwsza połowa była dość niemrawa w wykonaniu KS Mydlice. Mimo to od początku dominowaliśmy na boisku. Pierwszy strzał oddał w 7 minucie Jabłoński, lecz bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. Kilka chwil później Dawid Skrzypiec wyszedł sam na sam z bramkarzem, jego lob minął jednak nieznacznie prawy słupek. Około 20 minuty po faulu na Zmelonku odgwizdany został rzut wolny w okolicy 22 metra. Do piłki podszedł Tomasz Tarasek – piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki zupełnie dezorientując bramkarza. 1:0 dla KS Mydlice. Kilka minut później prostopadłe podanie Dudy wykorzystał Paweł Basąg strzelając lewą nogą obok golkipera. Groźną sytuację w pierwszej połowie miał jeszcze Łukasz Szymański, trafił jednak w słupek. Do przerwy 2:0 dla naszych zawodników.

Druga połowa wyglądała znacznie lepiej, wykorzystaliśmy przewagę kondycyjną jak należy. Około 52 minuty celne dośrodkowanie „Szyny” skutecznie wykorzystał Dawid Skrzypiec. W 69 minucie przeprowadziliśmy analogiczną sytuację – w rolę asystenta wcielił się tym razem Skrzypiec, a egzekutorem został Artur Szymański. Mamy 4:0. Ten sam zawodnik pokonał ponownie bramkarza – rozpędzonego „Arcziego” nikt nie zdołał zatrzymać. Kropkę nad i postawił w tym meczu Dawid Liwoch. Zamienił on dobre podanie od Tomka Taraska na gola wbiegając w pole karne i strzelając na krótki słupek. W czasie drugich 45 minut mogliśmy trafić do bramki jeszcze niejednokrotnie. Nasi oponenci również mieli w tym meczu kilka bardzo groźnych szans, Jacek Kornecki był dziś jednak niezawodny – po prostu nie dało się go pokonać. Ostatecznie pokonaliśmy dzisiejszych rywali 6:0.

Dziękujemy kibicom, którzy postanowili spędzić późne popołudnie oglądając KS Mydlice w akcji oraz drużynie Oldboyów RKS Zagłębie, którzy mimo znacznie większej średniej wieku w stosunku do naszego zespołu oraz wyniku pokazali, że potrafią grać w piłkę. Zapraszamy do odwiedzenia boiska ze sztuczną murawą przy ulicy Konopnickiej 29 już w najbliższą niedzielę, gdy zagramy sparing z Tęczą Zendek. Godzinę spotkania podamy w najbliższym czasie. Do zobaczenia!

KS Mydlice: Jacek Kornecki - Tomasz Tarasek, Daniel Tarasek, Daniel Sobań, Janusz Dyszkowski - Łukasz Szymański, Krzysztof Duda, Marcin Zmelonek, Paweł Basąg - Dawid Skrzypiec, Rafał Jabłoński
Ponadto zagrali: Krzysztof Masłowski, Dawid Liwoch, Artur Szymański, Łukasz Karaś