Historia Klubu

Klub Sportowy Mydlice Dąbrowa Górnicza powstał 4 czerwca 2014 roku przez grupę młodych działaczy sportowych. Początkowo niewinne, cotygodniowe spotkania na boisku przy dzisiejszej Szkole Podstawowej nr 30 przy ulicy Jaworowej 6 w dzielnicy Mydlice przerodziły się w wielką pasję, która doprowadziła do stworzenia klubu piłkarskiego, który wystartował w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej (w klasie B na szczeblu Podokręgu Sosnowiec). Pierwszy Zarząd Klubu tworzyli: Rafał Jabłoński, Krzysztof Duda oraz Dawid Rzepliński.

Dzięki dotacjom z Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, sponsorom oraz pasjonatom piłki nożnej z dzielnicy Mydlice i nie tylko, klub istnieje już niespełna 6 lat, w ciągu których utworzył szkółkę piłki nożnej zrzeszającą dziś już ponad 100 zawodników, a także rozegrał 5 pełnych sezonów w rozgrywkach klasy B Podokręgu Sosnowiec. Ze względu na trudności finansowe, drużyna seniorska została po sezonie 2018/2019 wycofana z rozgrywek, a klub skoncentrował się na rozwoju szkółki piłkarskiej, która jest obecnie drugą siłą w mieście. Obecny Zarząd przedstawił swoje stanowisko, że jest otwarty na wszelkie propozycje mogące przyczynić się do reaktywacji pierwszego zespołu.

Aktualnie klub prowadzi szkółkę piłkarską zrzeszającą zawodników urodzonych w latach 2007-2015. Zawodnicy podzieleni są na dwa bloki - przedszkolny (3-7 lat) i szkolny (7 lat i starsi). Obecnie funkcjonuje jedna grupa przedszkolna (roczniki 2012-2014) oraz pięć grup szkolnych (roczniki 2007-2011).

W Zarządzie KS Mydlice Dąbrowa Górnicza zasiadają obecnie Rafał Jabłoński oraz Michał Filipek. Na rzecz Klubu działa również sztab 8 zatrudnionych trenerów piłki nożnej, a codzienną działalność pomaga organizować kilkunastu działaczy społeczników klubu. Zarząd Klubu, jak również działacze pracują na rzecz stowarzyszenia społecznie nie pobierając z tego tytułu żadnego wynagrodzenia, często wręcz wspierając utrzymanie klubu z własnych, prywatnych pieniędzy.

Celem działalności KS Mydlice Dąbrowa Górnicza jest nie tylko organizacja profesjonalnego szkolenia, mającego na celu wychowanie topowych zawodników w kraju, ale także przyczynia się do zwiększania aktywności ruchowej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego swoje miejsce w naszym klubie znajdzie każdy, bez względu na wiek czy umiejętności.

-------

Zarząd KS Mydlice Dąbrowa Górnicza informuje, że 20 czerwca 2020 roku odbędzie sięWalneZebranie Członków Stowarzyszenia KS Mydlice Dąbrowa Górnicza w siedzibie Stowarzyszenia ul. Sienkiewicza 6A, 41-300 Dąbrowa Górnicza.

I termin:

20.06.2020 12:00