Kamil Krzywdziński w KS Mydlice!

Do rozpoczęcia sezonu pozostało już nieco ponad dwa tygodnie. W trakcie przygotowań na treningach pojawiło się wielu nowych zawodników, a Zarząd obecnie finalizuje transfery kilku z nich. Pierwszym nowym zawodnikiem przed startem sezonu został Kamil Krzywdziński. Poprzednim klubem 22-letniego środkowego obrońcy była Korona Rokitno Szlacheckie. Poniżej nowy zawodnik drużyny KS Mydlice odpowiada na pytania jak trafił do klubu z Dąbrowy Górniczej, o atmosferze w drużynie i o szansach seniorów w przyszłym sezonie.

1. Jak to się stało, że trafiłeś do KS Mydlice?
Prezes Klubu z Mydlic, Krzysiek Duda, już w zeszłym roku pytał mnie o chęć gry w Klubie, przez cały ten czas utrzymywaliśmy ze sobą kontakt. Podejrzewam, że trafiłbym do zespołu z Mydlic dużo wcześniej, lecz na przeszkodzie stanęły kontuzje, które trapiły mnie od jakiegoś czasu (zapalenie rozcięgna podeszwowego). Teraz jest już lepiej, zaczynam trenować na pełnych obciążeniach. Jestem szczęśliwy, że mogę być częścią tego Klubu!

2. Jak zostałeś przywitany w nowej drużynie, jakie są twoje pierwsze wrażenia?
Wrażenia są bardzo pozytywne. W szatni panuje świetna atmosfera, a na treningach wszyscy ciężko pracują. Zostałem przywitany bardzo dobrze. Zresztą, znam tutaj kilku chłopaków, z którymi miałem przyjemność wcześniej grać w Sarmacji Będzin. Cały czas utrzymywaliśmy ze sobą kontakt, a teraz znów możemy zagrać razem w jednej drużynie. To był kolejny argument za tym, że zdecydowałem się wybrać klub KS Mydlice.

3. Od kilku lat grasz w sosnowieckiej B-Klasie, jak myślisz na co stać drużynę w nadchodzących rozgrywkach?
Szczerze mówiąc jestem mile zaskoczony tym co tutaj zastałem. Jak na realia B Klasowe organizacja Klubu jest na bardzo wysokim poziomie. Zarząd i działacze wykonują kawał świetnej roboty. Nam, jako zawodnikom nie pozostaje nic innego jak tylko skupić się na grze i walce o ligowe punkty. Mamy bardzo dobre warunki do treningu, zespół zasiliło kilku nowych zawodników. Mam nadzieje, że zaowocuje to dużo lepszym wynikiem, niż Klub zanotował w zeszłym sezonie. Myślę, że chłopaki podzielą moje zdanie, że w tym sezonie Mydlice zasługują na dużo więcej. O końcowym sukcesie decyduje mnóstwo czynników. W tym roku w B Klasie jest dużo zespołów, zatem liga będzie długa, a terminarz napięty. Kluczem będzie tutaj determinacja, nie wspominając o kontuzjach, które mam nadzieję, ominą nas.