Przybili po piątce… czyli sparing seniorów z Przyszłością Nowe Chechło!

Do rozgrywek ligowych coraz bliżej, więc nasi zawodnicy wciąż rozgrywają mecze towarzyskie. Na boisko przy ulicy Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej przyjechała tym razem piąta drużyna bytomskiej A-klasy Przyszłość Nowe Chechło. KS Mydlice po zaciętym pojedynku i walką do ostatnich minut zremisował z tą drużyną 5:5.

Wynik otworzyli nasi zawodnicy. Krzysztof Całka zagrał w tempo do podłączającego się do akcji ofensywnej Janusza Migonia, który dobrym przyjęciem piłki stworzył sobie miejsce w polu karnym i wychodząc sam na sam pokonał bezradnego bramkarza. Skromnym prowadzeniem KS Mydlice zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej drużyna Przyszłości ruszyła do ataku, co skończyło się aż trzema bramkami. Nie zamierzaliśmy jednak składać broni, czego dowodem była kontaktowa bramka Dawida Skrzypca. Około 70 minuty wyrównującą bramkę zdobył Rafał Jabłoński, który wygrał pojedynek z bramkarzem wychodząc na czystą pozycję po prostopadłej piłce Zawodnika Testowanego. Jabłoński kilka minut później trafił po raz drugi, wykorzystując dośrodkowanie Marcina Stanickiego. Prowadzenie 4:3 nie utrzymało się jednak długo. Zawodnik Przyszłości zdecydował się na strzał z dystansu, po którym piłka trafiła „za kołnierz” Michałowi Burzawie. Dosłownie dwie minuty później sędzia dopatrzył się faulu Daniela Sobania w polu karnym i odgwizdał jedenastkę, którą goście zamienili na bramkę. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem drużyny z Nowego Chechła, Daniel Kurek uraczył Dawida Skrzypca uwalniającym podaniem. Nasz napastnik nie zwykł marnować takich sytuacji i KS Mydlice po zaciętym boju zremisował z wyżej notowanym rywalem 5:5.

Już w najbliższą sobotę nasi zawodnicy mieli rozegrać pierwszy mecz ligowy – na wyjeździe ze Szczakowianką II Jaworzno. Jednak ze względu na prośbę gospodarzy spotkanie zostało przełożone na inny termin, a KS Mydlice zainauguruje dopiero w niedzielę 3 kwietnia - w Tucznawie podejmie tamtejszy Zagłębiak. Za tydzień nasi zawodnicy zagrają więc ostatni test-mecz. 26 marca przy ulicy Konopnickiej 29 o godzinie 12:00 zagramy z Oldboyami Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza.

KS Mydlice wystąpił w składzie: Jacek Kornecki – Daniel Kurek, Patryk Kura, Daniel Sobań, Kacper Sobierajski - Krzysztof Całka, Janusz Migoń, Rafał Jabłoński, Patryk Flak - Zawodnik Testowany, Dawid Skrzypiec.

Zagrali również: Michał Burzawa, Marcin Stanicki, Łukasz Karaś, Krzysztof Duda.