Wymarzony początek rundy!

Po długim okresie oczekiwania nadszedł czas wznowienia rozgrywek. Po sporych zmianach kadrowych w trakcie przerwy zimowej nasi piłkarze są głodni gry, a zespół żądny zwycięstw. W meczu inaugurującym wiosenne zmagania pewnie zdobyliśmy komplet punktów z niewygodnym rywalem. W pierwszym meczu tego sezonu pomiędzy obiema drużynami trener Kamil Miodek prowadził rezerwy KS GMINY PSARY, które pokonały nasz zespół 5:2, lecz tym razem poprowadził KS Mydlice do pewnego zwycięstwa 6:0 na boisku rywala.

"Był to dla mnie ważny mecz, bo pierwszy w roli trenera KS Mydlice, ale także spotkanie z zespołem, który prowadziłem w zeszłej rundzie. Jednak do takich meczów trzeba podejść zadaniowo bez sentymentów, liczy się tylko cel jakim jest zwycięstwo" - powiedział szkoleniowiec KS Mydlice - Kamil Miodek.

"Spotkanie z pozoru nie było łatwe, bo widać było tremę związaną z pierwszym spotkaniem o punkty po tak długiej przerwie, a dodatkowo znam doskonale zawodników Gminy Psary, z którymi nadal gram w rozgrywkach A klasy, a dziś wystąpili w drużynie rezerw" - dodał trener Miodek.

Worek z bramkami rozwiązał debiutujący w naszych barwach Łukasz Langowski, który po faulu na nim samym pewnie wykorzystał strzał z 11 metrów. Chwilę później nasz środkowy pomocnik ustrzelił dublet pięknym strzałem zewnętrzną częścią stopy w długi róg bramkarza. Po tych golach z piłkarzy zeszło ciśnienie i w naszych poczynaniach było widać więcej spokoju. Przed przerwą Langowski mógł skompletować klasycznego hat-tricka, lecz zabrakło mu nieco precyzji i bramkarz gospodarzy obronił strzał nogami. Niemniej jednak przed przerwą padła trzecia bramka dla naszej ekipy autorstwa Bartka Milika. Czego nie udało się Langowskiemu zrobił Milik, który strzelił jeszcze dwie bramki w drugiej połowie. Do worka z golami dorzucił się jeszcze Dawid Łoboda, który wymierzył najmniejszy wymiar kary naszemu dzisiejszemu rywalowi.

"Końcowy gwizdek sędziego był już sygnałem dla mnie do przygotowań do następnego meczu i teraz tylko na nim będziemy się skupiać" - podsumował trener KS Mydlice.

Przypomnijmy, że za tydzień w roli gospodarza na boisku sztucznym przy ulicy Konopnickiej 29 zmierzymy się w derbowym starciu z RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. Obecnie nasz najbliższy rywal zajmuje pozycję wicelidera, a KS Mydlice po wczorajszym meczu wskoczył na najniższy stopień podium.

12 kolejka klasy B: KSG II Psary - KS Mydlice Dąbrowa Górnicza 0:6 (0:3)

0:6 81’ Dawid Łoboda

KS Mydlice wystąpił w składzie: 12. Oleksandr Klymov (45’ 86. Rafał Jedynak) – 5. Kamil Mucha (65’ 11. Rafał Jabłoński), 3. Piotr Sobczak, 13. Dawid Szurgot, 8. Artur Kovach (80’ 15. Michał Filipek) – 2. Dawid Słomkowski (75’ 83. Przemysław Żygała), 7. Łukasz Langowski, 10. Michał Terefeńko, 20. Piotr Trybulec (45’ 16. Mateusz Stefaniak), 18. Dawid Łoboda (80’ 17. Kamil Tercjak) - 4. Bartłomiej Milik (C)
Ławka rezerwowych: 1. Wiktor Wetoszka

Trener: Kamil Miodek

II trener: Gustaw Cyankiewicz