Derby na remis!

Remisem 2:2 zakończył się pierwszy mecz ligowy w 2016 roku. Obie bramki dla KS Mydlice zdobył Rafał Jabłoński.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy dwukrotnie zagrozili bramce Jacka Korneckiego. W 11 minucie pierwszą bramkę zdobył zawodnik Zagłębiaka Tucznawa Patryk Bisek, który wykorzystał błąd w obronie gości. Dziesięć minut później do wyrównania doprowadził Rafał Jabłoński, który skorzystał na błędzie bramkarza Zagłębiaka. Po następnych dziesięciu minutach drużyna z Tucznawy wyszła na prowadzenie. Ponownie piłkę do bramki skierował Patryk Bisek.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Czwartą bramkę w bieżącym sezonie zdobył Rafał Jabłoński, który uderzył za pola karnego po długim słupku. Ta bramka mocno podziałała na zawodników z Mydlic, w których widać było olbrzymią determinację w zdobyciu bramki dającej zwycięstwo w meczu derbowym. Swoje okazje mieli m.in. Dawid Skrzypiec i Janusz Migoń, jednak albo bronił bramkarz z Tucznawy, albo strzały były niecelne. W drugiej odsłonie spotkania gospodarze zagrozili bramce Jacka Korneckiego tak naprawdę tylko raz. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry arbiter podyktował rzut wolny. Dośrodkowanie, strzał w poprzeczkę, pierwszy strzał obroniony z bliskiej odległości, po czym dobitka i znowu broni niezwykle doświadczony bramkarz drużyny KS Mydlice.

Podsumowując niedzielne spotkanie. Pierwsza połowa wyrównana, w drugiej większa przewaga gości z Mydlic. Wśród drużyny pozostał ogromny niedosyt, jednak już za tydzień pierwszy mecz przed własną publicznością w którym KS Mydlice zmierzy się z Koroną Rokitno Szlacheckie. Początek spotkania o godzinie 16:00 na boisku przy ulicy Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej.

ZAGŁĘBIAK TUCZNAWA - KS MYDLICE 2:2 (2:1)
'11, '32 Patryk Bisek - '22, '47 Rafał Jabłoński

Zagłębiak Tucznawa: 30. Mateusz Wójcik - 3. Jakub Michalski, 2. Damian Dratwiński, 23. Paweł Ćmak, 6. Paweł Basąg - 9. Mateusz Pater ('75 12. Igor Krzyżanowski), 8. Igor Pacha (C), 17. Marcin Przybyła, 7. Kamil Makuch - 11. Łukasz Makuch, 18. Patryk Bisek

KS Mydlice: 12. Jacek Kornecki - 17. Daniel Kurek ('75 14. Jacek Podlasek), 2. Daniel Sobań, 3. Patryk Kura (C), 20. Patryk Flak - 11. Rafał Jabłoński, 5. Krzysztof Całka, 8. Janusz Migoń ('68 16. Daniel Sokulski), 9. Marcin Stanicki ('75 18. Łukasz Karaś) - 13. Artur Szastak, 10. Dawid Skrzypiec

Żółte kartki: Igor Pacha, Paweł Basąg (Zagłębiak Tucznawa) oraz Patryk Kura, Patryk Flak (KS Mydlice)

Sędziowie: Patryk Żmija (główny), Krystian Włochowicz oraz Andrzej Skrobisz