Kto zagra w B-Klasie w przyszłym sezonie?

Do 30 czerwca trwały zgłoszenia do przyszłorocznych rozgrywek Patrick B-Klasy. O tym kto zagra w sezonie 2016/2017 na najniższym szczeblu naszego podokręgu dowiemy się tak naprawdę z początkiem sierpnia kiedy to ukaże się terminarz. W nadchodzącym sezonie prawdopodobnie będzie uczestniczyć 16-17 zespołów. Poza naszym zespołem dziesięć z nich to zespoły z minionego sezonu, czyli Iskra Psary, Szczakowianka II Jaworzno, KS Giebło, Strażak Nowa Wieś, Zagłębiak Tucznawa, Płomień Niegowonice, KS Wysoka, Olimpia Włodowice, KS Góra Siewierska oraz Korona Rokitno Szlacheckie. W przyszłym sezonie na boiskach sosnowieckiej B-Klasy nie zobaczymy Jedności Strzyżowice (awans do A-Klasy) oraz rezerw Górnika Piaski. Zespół ze Strzyżowic awansował, kto więc spadł? Ostatni zespół Pionier Ujejsce wycofał się w połowie rozgrywek i prawdopodobnie zawiesi działalność na jakiś czas. Z całą pewnością przyjdzie nam rywalizować ze "starym znajomym", zespołem SSZ MKS Ujejsce, który zajął przedostatnie miejsce. Najprawdopodobniej do grona zespołów B-Klasowych dołączy ZEW Kazimierz. Drużynę z Sosnowca, może uratować Śląski Związek Piłki Nożnej, który może zwiększyć liczbę drużyn w okręgówce (w związku z tą decyzją Cyklon Rogoźnik nie spadnie do A-Klasy i zwolni miejsce dla ZEW-u). Do Patrick B-Klasy zgłosiły się także nowe zespoły. Reaktywowana została Błyskawica Preczów (będzie występować pod nazwą KS Preczów), która swoje ostatnie mecze grała w sezonie 2012/2013. Do grona drużyn z Dąbrowy Górniczej dojdą dwa zespoły. Grająca w okręgówce Tęcza Błędów zgłosiła rezerwy, a po kilkunastu latach przerwy na piłkarską mapę Polski wraca drużyna RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. W nadchodzącym sezonie zobaczymy również drużynę JSP Warta Zawiercie.

Prawdopodobna lista drużyn w sezonie 2016/2017:
1. KS Mydlice Dąbrowa Górnicza
2. Iskra Psary