Okres przygotowawczy zakończony kolejnym zwycięstwem

W ostatnim sprawdzianie okresu przygotowawczego po wyrównanym pojedynku pokonujemy naszego ligowego rywala Jedność Strzyżowice 3:1. Był to mecz wyjazdowy na ciężkim terenie, gdzie widać było, zwłaszcza w naszym przypadku, różnicę między grą na naturalnej nawierzchni, a na sztucznej. Większość spotkań sparingowych rozegraliśmy na własnym obiekcie na sztucznej nawierzchni i widać to było w naszej grze w początkowej fazie meczu. Mieliśmy kłopoty szczególnie z dokładnością podań oraz problemy z rozgrywaniem piłki w środku pola. Niemniej jednak jako pierwsi zdobyliśmy bramkę i gdy wydawało się, że będziemy mieć grę pod kontrolą, rywal wykorzystał nasz błąd doprowadzając do remisu. Tuż po zmianie stron gra się nieco wyrównała jednak żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Dopiero ataki naszego prawoskrzydłowego Dawida Łobody poderwały drużynę do zwycięstwa. Najpierw kontratak Łobody zatrzymał się na bramkarzu Jedności, ale chwilę później nasz gracz zrehabilitował się za zmarnowaną sytuację i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Kolejna dobra akcja duetu Terefeńko - Milik przyniosła trzecią bramkę, w której nasz napastnik wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Gospodarze jednak nie zamierzali się poddać i swoją okazję do zdobycia gola mieli w końcówce meczu. W polu karnym faulowany był gracz ze Strzyżowic i sędzia nie miał wątpliwości, by wskazać na wapno. Piłkarz Jedności ustawił piłkę na 11. metrze i mocno uderzył futbolówkę, jednak fenomenalną interwencją popisał się nasz młody bramkarz Wiktor Wetoszka, chroniąc nasz zespół przed stratą drugiej bramki. Tym samym udało się utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

Sparing nr 10: Jedność Strzyżowice - KS MYDLICE 1:3 (1:1)

24.03.2019, 14:00 Strzyżowice ul. Podwale 26a

Bramki dla KS Mydlice: Trybulec, Łoboda, Milik

KS Mydlice zagrał w składzie:

Klymov (Wetoszka) - Kovach, Szurgot, Sobczak, Mucha (Jabłoński) - Słomkowski (Żygała), Terefenko, Stefaniak (Kordaczka) (Filipek), Trybulec (Tercjak), Łoboda (Ptasiński), Milik.

Trener: Kamil Miodek