Pierwszy halowy turniej Żaków! Narodowe Święto Niepodległości z KS Mydlice!

Najmłodsi zawodnicy KS Mydlice Narodowe Święto Niepodległości spędzili, a jakże, grając w piłkę nożną. Żaki 2008 oraz 2009 wystąpili w organizowanym przez CKS Czeladź Turnieju z okazji Dnia Niepodległości. Nasi zawodnicy zajęli IV miejsce, tracąc przez cały turniej tylko jedną bramkę!
Podopieczni Trenera Rafała Jabłońskiego rozpoczęli grę inauguracyjnym spotkaniem z drużyną ZEW Sosnowiec. Ze starcia zwycięsko wyszli ci drudzy, którzy pokonali nasz Zespół 1:0 strzelając bramkę w końcowych minutach meczu.

Następnie zmierzyliśmy się z MUKP Dąbrowa Górnicza, z którą to drużyną padł bezbramkowy remis. Żaczki miały swoje szanse na zwycięstwo, jednak dwa strzały Dominika Warota zostały zatrzymane kolejno przez bramkarza oraz słupek.

W trzecim meczu mali piłkarze z Mydlic pokazali pełnię swojej drużynowej siły i pokonali gospodarzy CKS II Czeladź 2:0. Bramki w końcowej części meczu zdobyli Filip Szczepek oraz Dominik Warot. Ostatni mecz to starcie przeciwko późniejszemu zwycięzcy turnieju – CKS I Czeladź. Tu również, po bardzo dobrej grze KS Mydlice, nie padły żadne bramki. Oznaczało to, że nasi zawodnicy jako jedyni przeciwstawili się gospodarzom i wyrwali im punkty. Wielkie gratulacje należą się naszemu bramkarzowi Tymkowi Kupczyk, który pewnie bronił przez cały turniej i zachował czyste konto w trzech meczach!

Ostatecznie KS Mydlice z dorobkiem 5 punktów zajął IV miejsce. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, na ręce kapitana drużyny Bartka Sokołowskiego został złożony również dyplom. Ponadto, dwoje naszych graczy otrzymali nagrody specjalne. Julia Baryn za dzielną postawę przez cały turniej w grze z chłopcami oraz Filip Szczepek – najmłodszy zawodnik turnieju. Organizatorzy zapewnili również ciepły posiłek dla zawodników w postaci pizzy.

Serdecznie dziękujemy drużynie CKS Czeladź za zaproszenie. Podziękowania należą się również rodzicom za pomoc oraz przede wszystkim naszym małym piłkarzom (i piłkarce) za uśmiech na twarzy i wspaniałą sportową postawę przez cały turniej!

KS Mydlice wystąpił w składzie: Tymoteusz Kupczyk – Bartosz Sokołowski (C), Szymon Pasternak, Dominik Rogacki, Michał Bareja, Dominik Warot, Filip Szczepek, Filip Chojnowski, Julia Baryn, Jakub Dłubała, Antoni Gliński

KS MYDLICE – ZEW Sosnowiec 0:1

KS MYDLICE – MUKP 0:0