Zwycięstwo we Włodowicach!

Przedostatnia kolejka ligowa, ostatni mecz na wyjeździe w 2016 roku – to już za nami. KS Mydlice 6 listopada wywiózł trzy punkty z ciężkiego terenu we Włodowicach! Nasi zawodnicy zwycięską bramkę zdobyli dopiero w końcowych minutach meczu, jednak przewagę Zespołu z Dąbrowy Górniczej dało się dostrzec przez cały mecz.

KS Mydlice od pierwszych minut rozpoczął atak na bramkę Olimpii Włodowice. Z pierwszymi groźnymi sytuacjami naszych napastników Kacpra Sobierajskiego i Bohdana Hoya poradził sobie jednak bramkarz gospodarzy. W 17 minucie pierwszą niebezpieczną akcją popisali się gracze Olimpii i od razu zdobyli gola. Zawodnik z głębi pola oddał strzał na bramkę naszego bramkarza Jacka Korneckiego, który co prawda obronił strzał, lecz przy dobitce głową niepilnowanego napastnika był już bezradny. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, lecz piłka tym razem „zatrzymała się” na poprzeczce. Jeszcze w końcówce pierwszej połowy na rajd z piłką zdecydował się Patryk Miś, po czym oddał mocny strzał na bramkę z okolic 25 metra, ale piłka znów trafiła w poprzeczkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron zawodnicy Olimpii nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia, ponieważ nasi gracze całkowicie przejęli inicjatywę. Bardzo dobry mecz rozgrywał skrzydłowy Patryk Miś, którego żaden z obrońców nie potrafił powstrzymać. To głównie z jego inicjatywy swoje okazje bramkowe mieli Sobierajski i Hoy. Ten drugi około 55 minuty zagrał prostopadłą piłkę do Rafała Jabłońskiego, który umieścił piłkę w siatce. Niestety sędzia liniowy zasygnalizował w tej sytuacji pozycję spaloną. W 72 minucie gry w polu karnym gospodarzy upadł na murawę faulowany Kacper Sobierajski, a sędzia bez wahania wskazał palcem jedenasty metr. Do strzału podszedł Patryk Miś i wyrównał stan meczu. Bramka ta dodała naszym zawodnikom skrzydeł i ataki były jeszcze groźniejsze. Kilka minut później do bezpańskiej piłki wybitej przez obrońców gości po rzucie rożnym dopadł Tomasz Tarasek, który huknął z 30 metrów na bramkę, lecz bramkarz zdołał wybronić ten strzał. Najważniejsza akcja meczu przyszła w 88 minucie, a rozpoczął ją Sebastian Ferrah posyłając długą piłkę do Kacpra Sobierajskiego. Ten z pierwszej piłki odegrał ją do Jabłońskiego, który wpadł w pole karne i wysunął lepiej ustawionemu Dawidowi Skrzypcowi. Nasz rekonwalescent bez problemów strzelił pod samą poprzeczkę, co dało nam bezcenne trzy punkty. KS Mydlice pokonał na wyjeździe Olimpię Włodowice 1:2 i może cieszyć się z drugiego wyjazdowego zwycięstwa w tym sezonie.

Już za tydzień zagramy ostatni mecz w tym roku – na boisku przy ulicy Konopnickiej 29 podejmiemy drużynę Zagłębiaka Tucznawa. Serdecznie zapraszamy na boiskowe pożegnanie zawodników KS Mydlice!

06.11.2016, 13:30
OLIMPIA WŁODOWICE - KS MYDLICE 1:2 (1:0)
'17 Mateusz Wydrych - '72 Patryk Miś (karny), '88 Dawid Skrzypiec

Olimpia Włodowice: 1. Jordan Pazia - 8. Maciej Kot, 2. Michał Widawski, 16. Michał Surowiec, 17. Mateusz Fiuto, 7. Mateusz Wydrych, 14. Kamil Wydrych, 9. Tomasz Staszowski, 6. Maciej Mackiewicz, 10. Łukasz Turlej, 11. Tomasz Przygodziński ('75 4. Mateusz Okrasa)

KS Mydlice: 1. Jacek Kornecki - 14. Patryk Flak, 16. Tomasz Tarasek, 18. Dawid Piżuch, 7. Artur Piaszczyński, 10. Dawid Skrzypiec, 20. Kamil Raczyński ('35 11. Rafał Jabłoński), 17. Patryk Miś ('88 9. Marcin Stanicki), 15. Bohdan Hoy ('80 3. Sebastian Ferrah), 8. Kacper Sobierajski

Sędziowie: Michał Zając (główny), Rafał Przystaś oraz Grzegorz Kowalski