Runda jesienna B-klasy sezonu 2016/2017 w liczbach!

Grudzień to czas refleksji i ładowania energii na kolejny rok pełen sportowych zmagań. Z tego względu, aby wszyscy obecni zawodnicy zatęsknili, a być może nowi zapragnęli współtworzyć nasz Zespół, przygotowaliśmy statystyczny zbiór liczb z rundy jesiennej trwającego sezonu ligowego pierwszej Drużyny naszego Klubu.

KS Mydlice, ze względu na swoją krótką historię, nie ma w czym wybierać, jeśli chodzi o porównania. Jest jednak faktem, że nasi zawodnicy rozegrali jak dotąd najlepszą rundę. Po 13 rozegranych meczach KS Mydlice zajmuje 6 miejsce w tabeli sosnowieckiej B-klasy z dorobkiem 19 punktów.

W rundzie jesiennej wygrał sześć meczów i tyle samo przegrał, raz natomiast podzielił się punktami ze swoim rywalem. W pojedynkach tych zdobył 27 bramek, tracąc przy tym aż 43. Wpływ na tak dużą liczbę straconych bramek miała październikowa zniżka formy, co bez skrupułów wykorzystała ofensywa drużyn z Ujejsca i Preczowa. Końcówka rundy pokazała, że w naszych zawodnikach drzemie bardzo duży potencjał i porażki z nieznacznie wyżej notowanymi rywalami były bardziej splotem niekorzystnych okoliczności niż różnicą umiejętności.

Niekwestionowanym liderem w połowie rozgrywek jest Iskra Psary. Drugie miejsce, a więc także premiowane awansem, zajmuje jak dotąd KS Preczów, do którego nasz Zespół traci 7 punktów.

Poniżej przedstawiamy liczbowe podsumowanie rundy zarówno drużynowo jak i indywidualnie:

W rundzie jesiennej w barwach KS Mydlice wystąpiło 26 zawodników. Chociaż w klasie B nie ma wymogu posiadania minimalnej liczby zawodników o statusie „młodzieżowiec”, w KS Mydlice występuje aż 7 takich graczy.

Najwyższe zwycięstwo: KS Mydlice – KS Góra Siewierska 5:3 (02.10.2016), KS Mydlice – Zagłębiak Tucznawa 5:3 (13.11.2016)

Najwyższa porażka: KS Mydlice – SZZ „Ujejsce” 2:10 (16.10.2016)

Żółte kartki: 22

Czerwone kartki: 3

Bramki dla KS Mydlice:

1. Kacper Sobierajski (8)

2. Bohdan Hoy (7)

3. Artur Piaszczyński, Patryk Miś (4)

4. Dawid Skrzypiec, Rafał Jabłoński, Dawid Piżuch, Daniel Kurek (1)

Najwięcej minut spędzonych na boisku:

1. Kacper Sobierajski (1117 minut)

2. Patryk Flak (1080 minut)

3. Artur Piaszczyński (1019 minut)

Najmłodszy zawodnik: Kamil Raczyński (16 lat)

Najstarszy zawodnik: Jacek Kornecki (51 lat!)

Najwięcej żółtych kartek: Kamil Krzywdziński (6)

Najwięcej czerwonych kartek: Patryk Kura (2)

Najwięcej „czystych kont”: Michał Burzawa (1)

W całej rundzie tylko raz udało się zachować "czyste konto" w meczu, ale za to w jakim stylu! Michał Burzawa osiągnął to broniąc w derbowym meczu z RKS Dąbrowa Górnicza (04.09.2016) dwa karne pod rząd! To głównie dzięki jego postawie wygraliśmy ten mecz 1:0.

Pierwszy Zespół KS Mydlice do treningów wraca już 10 stycznia. Od tego momentu zaczynamy ciężko pracować, by za pół roku powyższe liczby były zdecydowanie lepsze. Chcesz współtworzyć nasz Klub? Zapraszamy na treningi!