KS Mydlice zagrał dla Kuby!

W niedzielę, 18 grudnia nasi najmłodsi zawodnicy 2008/2009 wzięli udział w Turnieju Charytatywnym organizowanym przez Kopalnię Futbolu dla Kuby Rzenno, podopiecznego Fundacji Iskierka. Dla naszych Żaczków był to bardzo budujący dzień.

Rywalami KS Mydlice byli kolejno: Ruch Chorzów, Football Academy Będzin, UKS Kuźnica Katowice, Sparta Katowice, Zagłębie Sosnowiec, MUKP/Sileni oraz Górnik Zabrze.

Ponadto w turnieju wzięli udział Gwiazda Ruda Śląska i Akademia Piłkarska "Młoda GieKSa”.

Podopieczni Trenera Rafała Jabłońskiego stoczyli ciężki bój z każdym zespołem, nawiązując równorzędną walkę z każdym przeciwnikiem.

Chwilę, którą nasi zawodnicy z pewnością zapamiętają na bardzo długi czas był początek meczu ze Spartą Katowice, w którym na boisko pojawił się Kuba. Wyszedł on sam na sam z naszym bramkarzem Tymkiem Kupczyk i strzelając bramkę wygrał swój kolejny, ważny pojedynek.

Oprócz gry właściwej, naszych zawodników czekało wiele atrakcji. Przede wszystkim był to pokaz Mistrza Świata Freestyle Football Paweł Skóra. W niektórych momentach występu nasi zawodnicy szczerze oniemieli. Była to dla nich bardzo duża inspiracja do dalszej pracy nad poprawą swoich umiejętności.

Po zakończonym show odbyła się licytacja gadżetów piłkarskich i nie tylko, której dochód w całości został przeznaczony na leczenie Kuby. Obiektem zainteresowania licytujących były m.in.: koszulka Legii Warszawa z podpisami drużyny, podpisane koszulki Jagiellonii Białystok, Zagłębia Sosnowiec, GKS Katowice, siatkarskiego TAURON MKS Dąbrowa Górnicza czy piłka koszykarskie drużyny MKS Dąbrowa Górnicza. Swój wkład w leczenie Kuby włożył również jeden z rodziców naszego chłopaka z KS Mydlice, który wylicytował płytę Sylwii Grzeszczak!

Na koniec odbyła ceremonia wręczenia nagród zawodnikom. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal i saszetkę, natomiast każdemu zespołowi wręczony został bon na 100 zł do Sklepu Decathlon!

W imieniu wszystkich przedstawicieli KS Mydlice uczestniczących w turnieju serdecznie dziękujemy gospodarzom, organizatorom za zaproszenie. Szczególne podziękowania natomiast kierujemy do Firmy Catering „LIVINIO”, Firmy FIEGE Sp. z o.o., wszystkich dzieciaków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Sarnowie oraz Dariusza Sobania i Rafała Skowrona wraz z Kopalnią Futbolu za stworzenie fantastycznej, rodzinnej atmosfery.

KS Mydlice wystąpił w składzie: Tymoteusz Kupczyk, Bartosz Sokołowski (C), Szymon Pasternak, Dominik Rogacki, Sebastian Brych, Antoni Gliński, Michał Bareja, Wiktor Wodecki, Jakub Dłubała, Filip Szczepek, Julia Baryn, Błażej Ścisłowski.

KS Mydlice – Ruch Chorzów 2:2

Bramki dla KS Mydlice: Dominik Rogacki, Szymon Pasternak

KS Mydlice – Football Academy Będzin 2:2

Bramki dla KS Mydlice: Sebastian Brych, Bartosz Sokołowski