Sparingowe zwycięstwo z Dąbiem!

Pierwszy zespół KS Mydlice pokonał w dzisiejszym sparingu A-klasowy Orzeł Dąbie 3:2. To pierwsze zwycięstwo naszych zawodników w zimowym okresie przygotowawczym. KS Mydlice dysponuje bardzo szeroką kadrą, z tego względu Trener Krzysztof Masłowski zdecydował wystawić na ten mecz dwie jedenastki, każda z nich zagrała 45 minut.

Początek meczu należał do rywali z Dąbia, którzy skutecznie wykorzystali dwa „prezenty” naszych obrońców i po 20 minutach prowadzili już 2:0. KS Mydlice nie prezentował się jednak źle, atakując raz po raz bramkę Orła. Kontaktowego gola zdobył Oleksandr Klymov po dobrej wcześniejszej wymianie podań Rafała Jabłońskiego i Artura Szastaka. Wynik meczu wyrównał Olek, który popisując się ładnym uderzeniem z okolic 25 metra zdobył swoją drugą bramkę.

Warto wspomnieć, że transfer powrotny Olka Klymova z drużyny okręgowej Niwy Brudzowice jest bliski finalizacji. Nasz trener bramkarzy, który aktualnie rozgrywa mecze w polu, potwierdził dziś swoją wartość.
W drugiej odsłonie na boisku pojawiła się druga „jedenastka”, która przeważała do końca meczu. Spośród wielu sytuacji podbramkowych drogę do bramki znalazł jedynie Kamil Raczyński, który wykorzystał prostopadłe podanie Artura Piaszczyńskiego.

KS Mydlice za tydzień podejmie kolejną drużynę z sosnowieckiej Klasy A – Unię Ząbkowice. Serdecznie zapraszamy na mecz w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 – boisko sztuczne przy ulicy Konopnickiej 29!

Bramki dla KS Mydlice: Oleksandr Klymov (x2), Kamil Raczyński.

Pierwsza jedenastka KS Mydlice: Michał Burzawa – Dawid Piżuch, Patryk Flak, Kamil Krzywdziński, Daniel Kurek – Dawid Skrzypiec, Krzysztof Całka, Bartłomiej Wróbel, Rafał Jabłoński – Zawodnik testowany, Artur Szastak.
Druga jedenastka KS Mydlice: Wiktor Witoszka – Maciej Żubrecki, Łukasz Pluta, Daniel Sokulski, Tomasz Tarasek – Patryk Kura, Sebastian Ferrah, Kamil Raczyński, Patryk Miś – Kacper Sobierajski, Artur Piaszczyński.
Grał również: Konrad Kornacki.

Trener: Krzysztof Masłowski

Opieka medyczna: Volodymyr Kornak