Sparingowy remis w Strzemieszycach Małych

W sobotę o 17:00 KS Mydlice rozgrywał swój czwarty sparing w ramach przygotowań do nowego sezonu 2016/2017 sosnowieckiej B-klasy. Tym razem zremisował z A-klasowym Promieniem Strzemieszyce Małe.

Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był mocno wyrównany, spowodowany zwłaszcza dobrą grą naszego zespołu, która zaczęła poważnie realizować założenia taktycznie ćwiczone na treningach. Obie drużyny miały wiele dogodnych sytuacji, dlatego wynik jak najbardziej odzwierciedla przebieg meczu.

Szanse do zdobycia bramki dla KS Mydlice mieli m.in. Artur Piaszczyński, Kacper Sobierajski, Dawid Piżuch czy Rafał Jabłoński, który trafił w poprzeczkę. Promień natomiast przez większą część spotkania nie potrafił znaleźć drogi do bramki naszego zespołu, o co zadbał świetnie dysponowany Michał Burzawa.

Gospodarze zdobyli ostatecznie bramkę około 75 minuty, przeprowadzając dwójkową akcję. Nasi zawodnicy wyrównali jednak już 5 minut później. Rafał Jabłoński przechwycił piłkę w okolicach połówki boiska, popędził z nią po skrzydle i zagrał do Bohdana Hoya, który pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Tenże zawodnik mógł zdobyć swojego drugiego gola w końcówce spotkania, lecz bramkarz gospodarzy popisał się fantastyczną interwencją. Dla ukraińskiego napastnika był to pierwszy mecz dla KS Mydlice po powrocie ze studenckiej wymiany na Islandii. Tak trzymać!

06.08.2016, 17:00
PROMIEŃ STRZEMIESZYCE MAŁE - KS MYDLICE 1:1 (0:0)
Bramka dla KS Mydlice: Bohdan Hoy

KS Mydlice: Michał Burzawa  - Mateusz Burzawa, Kamil Krzywdziński, Michał Filipek, Daniel Kurek - Janusz Migoń, Marcin Stanicki, Krzysztof Całka, Dawid Skrzypiec, Artur Piaszczyński - Kacper Sobierajski

Grali również: zawodnik testowany - Bohdan Hoy, Rafał Jabłoński, Dawid Piżuch, Konrad Szkutnik, zawodnik testowany