Zwycięstwo z Przemszą Okradzionów!

W dniu dzisiejszym KS Mydlice rozegrał swój ostatni mecz towarzyski przez zbliżającym się sezonem 2016/2017. Na boisku w Okradzionowie pokonaliśmy grającą w A-klasie Przemszę 4:3!

Nasz rywal podszedł do spotkanie nieco osłabiony z powodu nielicznej kadry. Zawodnicy KS Mydlice skutecznie zaczęli to wykorzystywać już od pierwszych minut. Sprawnie działająca ofensywa naszego Zespołu coraz śmielej atakowała bramkę rywali. Pierwszy skuteczny strzał oddał Bohdan Hoy, który dostał piłkę z głębi pola od Krzysztofa Całki. Napastnik KS Mydlice obrócił się i oddał strzał, który odbił się od słupka i, ku zdziwieniu bramkarza, wpadł do siatki.

Niewiele minut później Przemsza wyrównała – niskie dośrodkowanie oraz dostawienie głowy w odpowiednie miejsce w tym wypadku wystarczyło. KS Mydlice dalej jednak parł do przodu, w konsekwencji czego Bohdan Hoy zdobył swojego drugiego gola w tym meczu.

Kontrataki Przemszy co jakiś czas poważnie zagrażały bramce Karola Magiery, a po zmianie również Konrada Kornackiego, co ostatecznie skończyło się dwoma bramkami dla gospodarzy. Jeden z nich padł z rzutu karnego. W drugiej połowie do rzutu wolnego z okolicy 22 metra podszedł Krzysztof Całka. Kto go zna ten wiedział, że bramkarz będzie za chwilę w tarapatach. Krzysiek potwierdził swoją wartość i strzałem na długi słupek nie dał szans golkiperowi.

Około 82 minuty ofensywa KS Mydlice przeprowadziła mocny atak na bramkę rywali. Najpierw przed szansą zdobycia gola stanął Marcin Stanicki, wyłożył jednak piłkę Bohdanowi, który trafił w słupek. Po odbiciu futbolówka ostatecznie trafiła do Stanickiego, który pokonał bramkarza. W końcówce szansę na podwyższenie wyniku miał także Rafał Jabłoński, lecz bramkarz wyczuł jego intencje umiejętnie skracając kąt.

KS Mydlice wygrał swój pierwszy mecz z A-klasowym zespołem podczas letniego okresu przygotowawczego po naprawdę niezłej grze. To dobry prognostyk przed najbliższym meczem pierwszej kolejki, podczas której 21 sierpnia o godzinie 17:00 przy ulicy Konopnickiej 29 podejmiemy drużynę Strażak Nowa Wieś. Serdecznie zapraszamy!

13.08.2016, 13:00
PRZEMSZA OKRADZIONÓW – KS MYDLICE 3:4
Bramki dla KS Mydlice: Bohdan Hoy (2), Krzysztof Całka, Marcin Stanicki

KS Mydlice: Karol Magiera - Tomasz Tarasek, Kamil Krzywdziński, Daniel Sobań, Daniel Kurek – Patryk Kura, Krzysztof Całka, Patryk Flak, Artur Piaszczyński - Kacper Sobierajski, Bohdan Hoy

Zagrali również: Konrad Kornacki – Marcin Stanicki, Rafał Jabłoński, Konrad Szkutnik, Kamil Raczyński, Michał Filipek, Zawodnik testowany.