Wielkie Święto KS Mydlice – 5 lat minęło jak jeden dzień!

-> 106 zawodników potwierdzonych do gry w pierwszej drużynie;

-> Ponad 250 zawodników w grupach młodzieżowych (co daje około 500 rodziców);

-> 17 trenerów;

-> Ponad 400 oficjalnych meczów ligowych i pucharowych pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej;

-> 11 zorganizowanych turniejów;

-> Ponad 4000 przeprowadzonych treningów…

Tak w największym, liczbowym skrócie możemy podsumować 5 lat pracy KS Mydlice Dąbrowa Górnicza. W niedzielę, 23 czerwca na boisku ze sztucznym nawierzchnią obchodziliśmy święto naszego kochanego klubu – z udziałem ponad 300 osób!

4 tury koronacji, sparingi z Górnikiem Zabrze i Akademią Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego, turnieje Football Master Kick, Wielki Mecz Przyjaciół Mydlic.. no naprawdę się działo.

Mamy wtorek, od imprezy minęły już dwa dni, a my wciąż otrzepujemy się ze świąteczno-sportowego kurzu.

Świętowanie pięciu lat istnienia KS Mydlice rozpoczęliśmy z „wysokiego C” – rocznik 2007 KS Mydlice prowadzony przez Trenera Damiana Dróżdż pokonał w sparingu drużynę Górnika Zabrze wynikiem 2:1. Bramki zdobyli Jakub Milczarczyk oraz Igor Skorus.

Po nim nastąpiła I tura koronacji. Zarząd KS Mydlice w składzie Rafał Jabłoński i Michał Filipek wręczyli gościom z Zabrza medale za udział w imprezie, a drużynie rocznika 2007 podziękowano za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszego Klubu na poziomie wojewódzkim. Indywidualne podziękowania trafiły do Trenera Bohdana Hoy i Kierownika Michała Krakowskiego.

Pozytywne zaskoczenie pojawiło się w szeregach organizatorów KS Mydlice - Przedstawiciel Podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej Pan Henryk Kurek wręczył pamiątkowy Puchar za 5 lat aktywnego działania na rzecz lokalnej piłki nożnej. To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy być częścią tej społeczności.

Następnie do akcji wkroczyły młodsze grupy KS Mydlice – sparing-trójmecz rozegrali zawodnicy z roczników 2008 i 2009 pod wodzą Trenera Filipka przeciwko Akademii Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego (którą reprezentował były trener naszej Akademii - Wojciech Śmiłowski), a zawodnicy z roczników 2010, 2011, 2012 i młodsi wystąpili w Turnieju Indywidualnym Football Master Kick, w których Trener Andrei Labanau mierzył zawodników w wielu piłkarskich konkurencjach.

II tura koronacji to wręczenie medali zawodnikom z roczników 2008 (grupa zielona i biała) i 2009. Ponadto zawodnicy grupy białej zostali pozytywnie zaskoczeni przez rodziców otrzymując spersonalizowane statuetki. Indywidualne podziękowania trafiły do:

-> Damiana Dróżdż, który kończy pracę z rocznikiem 2008 i podejmuje nowe zawodowe wyzwania w naszym klubie;

-> Moniki Okrajni – Pani Kierownik grupy zielonej;

-> Andreja Labanau - Trenera w rocznikach 2009 oraz 2010/2011;

-> Michała Filipka – Trenera asystenta w rocznikach 2009 oraz 2010/2011;

-> Pawła Warota – Kierownika grupy białej.

Wyłoniliśmy również zwycięzców Turnieju Football Master Kick w młodszej kategorii wiekowej:

I miejsce – Hubert Kleszcz

II miejsce – Stanisław Stankiewicz

III miejsce – Oskar Kaczmarczyk

Zwycięzca otrzymał piłkę PATRICK ufundowaną przez firmę AP-Sport.

O godzinie 15:00 nadszedł kulminacyjny moment – Wielki Sparing Przyjaciół Mydlic, czyli rodzice vs. Seniorzy.

Drużynę seniorów reprezentowali: Wiktor Wetoszka, Janusz Migoń, Daniel Sobań, Michał Filipek, Andrei Labanau, Arkadiusz Kocel, Łukasz Karaś, Dawid Łoboda, Dawid Słomkowski, Piotr Sobczak, Adrian Nocoń, Kamil Tercjak

A w drużynie rodziców zagrali: Łukasz Białas, Tomasz Brych, Krystian Białek, Rafał Szawarnoga, Kamil Milczarczyk, Marian Ścisłowski, Piotr Zajdek, Marek Słowikowski, Michał Krakowski, Bohdan Hoy, Krzysztof Płachciński

W rolę sędziów wcielili się zawodnicy rocznika 2007 - Jakub Białas oraz Igor Płachciński!

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale oraz zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla!

Jednocześnie zostali wyłonieni zwycięzcy Turnieju Football Master Kick w starszej kategorii wiekowej:

I miejsce – Dominik Janosik

II miejsce – Jacek Białek

III miejsce – Filip Szczepek

Zwycięzca otrzymał bon na 100 zł do wykorzystania w firmie Decathlon, za drugie miejsce przypadła piłka firmy PATRICK (także ufundowana przez firmę AP-Sport), a zajmujący trzecie miejsce przywitał się z klubowym bidonem.

Na koniec w rodzinnej atmosferze członkowie naszego Klubu usiedli przy kiełbaskach snując plany na nowy sezon. A Filip Szczepek i Dominik Rogacki mają za sobą pierwszy w życiu wywiad…..  :)

Ogromne podziękowania kierujemy do Pana Edwarda Bobera, Rafała Szczepka i Janusza Migonia za wsparcie uroczystości 5-lecia KS Mydlice.
Dziękujemy również firmie AP-Sport za ufundowanie nagród specjalnych oraz Centrum Sportu i Rekreacji za pomoc przy organizacji imprezy.

Dziękujemy Panu Henrykowi Kurkowi za aktywne uczestnictwo w uroczystościach oraz przemiły prezent dla klubu.

Dziękujemy Górnikowi Zabrze oraz Akademii Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego za uczestnictwo i wsparcie dobrej, piłkarskiej zabawy.

Dziękujemy wszystkim obecnym na 5-leciu Zawodnikom, Trenerom, Rodzicom, Sponsorom, Kibicom za niesamowite zaangażowanie w wydarzenie, a nieobecnym za dołożenie cegiełki do rozwoju klubu. Bez Was i bez KS Mydlice życie byłoby o tyle uboższe… Jesteście Wielcy.

PS. Zachęcamy wszystkich do podzielenia się w komentarzach na Facebooku swoimi wrażeniami z imprezy oraz z całych 5 lat istnienia KS MYDLICE DĄBROWA GÓRNICZA!

PS II. Macie zdjęcia? Podzielcie się!