Drugi sparing również dla KS Mydlice

Kolejny mecz sparingowy z klubem grającym w olkuskiej A-klasie i kolejny, który okazał się zwycięski. Wygraliśmy zasłużenie pomimo braku w naszej drużynie aż siedmiu zawodników z poprzedniego sparingu. Zimowy okres przygotowawczy to dobry czas na testowanie kilku ustawień zespołu oraz różnych rozwiązań taktycznych z czego najbardziej zadowolony jest trener Kamil Miodek:

"Szukamy nowych pozycji dla zawodników, którzy mogą złapać na nich swoją drugą młodość. Z każdego momentu meczu możemy zyskać coś pożytecznego zarówno dla mnie jak i dla piłkarzy. Będziemy eliminować błędy na treningach i z każdym tygodniem będziemy wdrażać nowe rzeczy dedykowane pod nasz zespół" - powiedział trener.

"Na początku meczu niewątpliwie dominował chaos. Z tego pełnego błędów początku spotkania nasi zawodnicy wyciągnęli więcej w ofensywie, oddając dużo groźnych strzałów oraz kilka akcji oskrzydlających. Po jednej z nich nasz testowany gracz umieścił futbolówkę w siatce bramki rywali. Gdy podwyższyliśmy prowadzenie, wydawało się że jest już po meczu ale goście wykazali się duża umiejętnością wykańczania stałych fragmentów gry i szybko doprowadzili do wyrównania. Końcówka meczu należała już do naszego zespołu, który w tym meczu stworzył sobie dużo sytuacji podbramkowych, z czego większość była nieskuteczna.
Przed nami jeszcze wiele nauki, nie mniej jednak w każdym zawodniku tkwi olbrzymi potencjał więc postaramy się wydobyć z każdego jak najwięcej żeby nasz zespół zyskał na wartości" - zakończył trener Kamil Miodek.

Sparing : KS Mydlice : Błysk Zederman (olkuska klasa A; 14. Miejsce) 4:2
2.02.2019 Dąbrowa Górnicza, ul. Marii Konopnickiej

Bramki : Zawodnik testowany x2, Kamil Mucha, Kamil Dzikowski

Skład : Klymov (Wetoszka) - Filipek (Vivcharyk), Mól, Szurgot, Mucha - Dzikowski, Zawodnik Testowany 1 (Kusz), Zawodnik Testowany 2, Łoboda, Jabłoński (Żygała), Zawodnik Testowany 3.

Trener: Kamil Miodek

Już w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 przy ulicy Konopnickiej 29 zagramy kolejny sparing - swoje siły sprawdzimy przeciwko drużynie juniorów B1 Akademii Sportu Wojkowice.