III miejsce KS Mydlice w Halowym Turnieju Seniorów! Bohdan Hoy Królem Strzelców!

KS Mydlice pod wodzą Trenera Krzysztofa Masłowskiego sobotę spędzili wyjątkowo nie na zielonej murawie, a na parkiecie w hali. Nasi zawodnicy wystąpili dziś w Halowym Turnieju Seniorów w Piłce Nożnej o Puchar Przechodni Prezesa Podokręgu Sosnowiec.

W turnieju uczestniczyło 6 zespołów: ZEW Sosnowiec, KKS Czarni Sosnowiec, MKS Sławków, RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza oraz Łazowianka Andrex-pol Łazy oraz KS Mydlice.

Organizatorzy dokonali podziału na dwie grupy. Nam przyszło zmierzyć się z występującą w lidze okręgowej Łazowianką Łazy oraz z juniorami KKS Czarni Sosnowiec.

Na „pierwszy ogień” poszła drużyna z Łaz. Podopieczni Trenera Masłowskiego, mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, nawiązali równorzędną walkę z rywalami, czego dowodzi ostateczny wynik 4:3 dla Łazowianki. Wszystkie trzy bramki dla naszego zespołu zdobył Bohdan Hoy.

Następnie zmierzyliśmy się z młodym zespołem KKS Czarni Sosnowiec, który pokonaliśmy 5:2. Bramki zdobywali Bohdan Hoy dwie, Patryk Miś, Artur Piaszczyński oraz Rafał Jabłoński. Wynik ten dał nam awans do półfinału, w którym zagraliśmy z ZEWem Sosnowiec, który zajął pierwsze miejsce w drugiej grupie (i ostatecznie zwyciężył w turnieju). Ten mecz zdecydowanie nam nie wyszedł, rywale pokonali nas 6:1. Jedyną bramkę dla KS Mydlice zdobył Kamil Raczyński.

Pozostała nam więc walka o trzecie miejsce na podium. Tam spotkaliśmy się z MKS Sławków, który poległ w półfinale z Łazowianką Łazy. Mecz był pełen dramaturgii. Po dwóch bramkach Bohdana Hoya, Patryka Flaka oraz Rafała Jabłońskiego przy jednym trafieniu drużyny ze Sławkowa prowadziliśmy aż 4:1. W tym momencie nasi rywale ruszyli do dramatycznego pościgu za wynikiem. Sztuka ta udała im się, ponieważ zdołali doprowadzić do wyniku 4:5! To nie był jednak koniec emocji. Na minutę przed końcem stan meczu wyrównał Bohdan Hoy, co oznaczało, że czekała nas seria rzutów karnych.

Do jedenastek dla KS Mydlice podeszli Sebastian Ferrah oraz Artur Piaszczyński, którzy pewnie pokonali bramkarza Sławkowa. Nasi rywali natomiast nie zdołali trafić ani razu (obrona Wiktora Wetoszki oraz strzał niecelny), co dało nam ostatecznie trzecie miejsce w turnieju!

KS Mydlice w ramach zimowego turnieju na hali wystąpił już trzeci raz. Dzisiejszy wynik jest dotychczas największym osiągnięciem naszych zawodników.

Bohdan Hoy strzelając aż 7 bramek w 4 meczach otrzymał statuetkę dla Najlepszego Strzelca Turnieju! Gratulujemy!

Należy podkreślić, że fantastyczny mecz w bramce KS Mydlice zagrał zaledwie piętnastoletni Wiktor Wetoszka, dla którego był to absolutny debiut w oficjalnych rozgrywkach w barwach naszego Klubu. Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że to do Wiktora powinna trafić statuetka dla Najlepszego Bramkarza Turnieju.
Ponadto swój debiut w barwach KS Mydlice zaliczył Bartłomiej Wróbel.

Cieszymy się z osiągniętego wyniku i nie przestajemy pracować na większym boisku, aby dzisiejsze dobre wyniki przelać na mecze ligowe!

KS Mydlice wystąpił w składzie: Wiktor Wetoszka, Patryk Kura, Patryk Flak, Artur Piaszczyński, Patryk Miś, Kamil Raczyński, Rafał Jabłoński, Sebastian Ferrah, Bartłomiej Wróbel, Bohdan Hoy oraz Trener Krzysztof Masłowski.

Bramki dla KS Mydlice: Bohdan Hoy (x7), Rafał Jabłoński (x2), Artur Piaszczyński (x1 + wiele asyst), Patryk Flak (x1), Patryk Miś (x1), Kamil Raczyński (x1).

Rzuty karne: Sebastian Ferrah, Artur Piaszczyński

Fot.: Żaneta Piękoś