Ostatni mecz ligowy seniorów oraz zakończenie Sezonu 2015/2016!

18 czerwca 2016 roku meczem z KS Góra Siewierska zakończyliśmy drugi sezon ligowy w historii naszego Klubu. KS Mydlice w ostatnim pojedynku zremisował z rywalem 2:2. Następnie nasi zawodnicy uroczyście pożegnali rozgrywki B-klasy podokręgu Sosnowiec wspólnym grillem.

KS Mydlice do ostatniej ligowej potyczki przystępował po kilku meczach bez zdobytych punktów. W rundzie wiosennej mieliśmy jednak wyjątkowego pecha, tracąc decydujące bramki w ostatnich minutach. Meczem z Górą Siewierską chcieliśmy więc udowodnić przede wszystkim sobie, że nasza kadra jest zdecydowanie mocniejsza, niż wskazują na to wyniki.

Początek jednak należał do gości - już w drugiej minucie Tomasz Pawełczyk trafił do siatki Michała Burzawy. W 19 minucie wyrównaliśmy za sprawą Dawida Skrzypca, który wykorzystał dobre dośrodkowanie wracającego po kontuzji prawego obrońcy Tomasza Taraska. Jeszcze w pierwszej połowie swoje szanse mieli Kacper Sobierajski czy Marcin Stanicki, ale wynik do przerwy już się nie zmienił. Stało się to natomiast w 61 minucie – KS Góra Siewierska przeprowadziła kontratak, po którym Damian Biedroń pokonał naszego bramkarza. Niespełna 10 minut później znów wyrównaliśmy – świetnym strzałem z rzutu wolnego z okolic 25 metra popisał się Kacper Sobierajski, dla którego był to 10. gol w tym sezonie. Nikt w historii Klubu nie zdobył dotychczas więcej bramek w ciągu jednego sezonu, ba! w ciągu jednej rundy! Wynik, mimo kilku dogodnych szans, by wymienić chociażby dwójkowe wyjście sam na sam z bramkarzem Skrzypca i Sobierajskiego, nie uległ już zmianie. KS Mydlice, tak jak w poprzednim sezonie ze Szczakowianka II Jaworzno, zakończył sezon remisem.

Nasz pierwszy Zespół zajął ostatecznie 11. miejsce w tabeli z dorobkiem zaledwie 16 punktów. Zdecydowanie jest to wynik poniżej naszych możliwości i oczekiwań. Przed nami ostatni tydzień treningów, po których nastąpi trzytygodniowa przerwa na regenerację. 15 lipca wracamy do treningów i z naładowanymi bateriami wracamy do ciężkich treningów, aby w przyszłym sezonie walczyć o zupełnie inne cele!

18.06.2016, 18:00
KS MYDLICE - KS GÓRA SIEWIERSKA 2:2 (1:1)
'19 Dawid SKrzypiec, '70 Kacper Sobierajski - '2 Tomasz Pawełczyk, '61 Damian Biedroń

KS Mydlice: 1. Michał Burzawa ('68 12. Konrad Kornacki) - 16. Tomasz Tarasek ('46 4. Mateusz Burzawa), 2. Daniel Sobań, 15. Michał Filipek , 17. Daniel Kurek - 3. Patryk Kura ('65 11. Rafał Jabłoński), 9. Marcin Stanicki, 5. Krzysztof Całka, 10. Dawid Skrzypiec, 7. Patryk Flak - 8. Kacper Sobierajski

KS Góra Siewierska: 12. Adrian Korzeb - 21. Damian Biedroń, 9. Artur Ferdyn, 13. Maciej Garbacik, 17. Przemysław Magner, 16. Mateusz Mikulski, 10. Przemysław Ostrowski, 2. Tomasz Pawełczyk, 22. Dawid Pierzchała ('30 1. Łukasz Kowalczyk), 3. Mariusz Sajdak, 8. Robert Sajdak