Podsumowanie weekendu: Festyn i zwycięstwo Orlików, Liga Żaków oraz mecz seniorów!

Ostatni weekend był wyjątkowo intensywny dla naszego Klubu. W sobotę 11 czerwca przy Zespole Szkół nr 7 w Dąbrowie Górniczej odbył się IV FESTYN RODZINNY MAMA TATA I JA 2016, gdzie jednym z punktów programu był mecz ligowy Orlików KS Mydlice. W tym samym czasie nasz Klub był organizatorem ostatniego turnieju w ramach Ligi Żaków Wiosna 2016. W niedzielę natomiast pierwszy zespół KS Mydlice mierzył się na wyjeździe z KS Giebło. Nasi zawodnicy wyjątkowo pechowo przegrali 3:2 po bramce z ostatniej akcji meczu.

Mecz ligowy orlików występujących w VI Lidze E1 Gr.A miał w miniony weekend wyjątkową otoczkę. Był on ważnym punktem programu podczas IV FEROMATAJA 2016 w ramach akcji „Wesołe szkoły oblicze w 100-lecie Dąbrowy Górniczej”. Festyn miał na celu integrację mieszkańców Mydlic i całego miasta poprzez uczestnictwo w pokazach, turniejach, zabawach i korzystanie z wielu atrakcji. Nasi chłopcy dowodzeni przez trenerów Michała Balcerka i Wojtka Śmiłowskiego przy wyjątkowo licznej publiczności zaprezentowała się z bardzo dobrej strony pokonując Górnik Sosnowiec aż 10:5! Bramki dla KS Mydlice zdobyli Igor Pyrka (x5), Jakub Witas (x3), Krystian Przygoda i Dawid Winiarski. Festyn rodzinny miał jeszcze jeden akcent naszego Zespołu – w rolę maskotki Psa wcielił się uczeń Zespołu Szkół nr 7 oraz zawodnik pierwszej drużyny KS Mydlice Konrad Szkutnik.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Ewie Stawickiej za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym wydarzeniu.

Dokładnie w tym samym czasie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Konopnickiej 29 KS Mydlice organizował ostatni turniej Ligi Żaków Wiosna 2016. Nasi najmłodsi zawodnicy przez całą edycję Ligi pokazywali na boiskach rywali jak należy grać w piłkę, dominując całe rozgrywki. Nie inaczej było tym razem, kiedy to nam przyszło zorganizować turniej. Podopieczni trenera Łukasza Szymańskiego pokonali kolejno ZEW Kazimierz 3:1, Unię Dąbrowa Górnicza 3:0 oraz UKS Sławków 2:0. Tym samym Żaki przypieczętowali swoje bezsprzeczne zwycięstwo w całych rozgrywkach. Sobotni turniej był także wyjątkowy dla grupy początkującej. Żaczki trenerów Łukasza Szymańskiego i Michała Filipka po raz pierwszy stanęli przed szansą zagrania na tego typu rozgrywkach i ich debiut z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych.

Ze względu na kończące się rozgrywki Ligi Żaków, po zakończeniu ostatniego meczu przyszedł czas na wręczenie nagród oraz podziękowanie wszystkim uczestnikom za dzielną, cosobotnią walkę i za radość z gry, jaką emanowali przez te kilka miesięcy. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji ostatniego turnieju Ligi Żaków kierujemy do Konrada Kornackiego oraz Kamila Haby! Zawsze można na Was liczyć! Więcej informacji na temat Ligi Żaków można uzyskać na profilu tej grupy na portalu społecznościowym facebook: KS Mydlice 2007/08. Zapraszamy!

Dzień później, o godzinie 11:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek na boisku drużyny KS Giebło. Dla seniorów naszego Klubu był to ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna gospodarzy – zawodnicy Giebła wyszli dwójką sam na sam z Michałem Burzawą i, mimo sygnalizacji pozycji spalonej przez naszych obrońców, mecz został otwarty wynikiem 1:0. Nasi zawodnicy szybko wyrównali – Dawid Skrzypiec wygrał pojedynek główkowy z przeciwnikiem, przedłużył piłkę Rafałowi Jabłońskiemu, który wyłożył piłkę Kacprowi Sobierajskiemu, a ten bez wahania uderzył nie dając szans bramkarzowi. Nieporozumienie formacji defensywnej z bramkarzem, tj. złapaniem piłki po podaniu od swojego zawodnika, miało swój skutek w decyzji sędziego – rzut wolny pośredni z okolic 11 metra. Zamurowanie bramki przez wszystkich zawodników nie pomogło i gospodarze cieszyli się z wyjścia na prowadzenie. Po przerwie cierpliwie atakowaliśmy bramkę rywali. W jednej z akcji Janusz Migoń został powalony w polu karnym – sędzia zinterpretował przewinienie jako zbyt wysoko podniesioną nogę i przyznał drugi już w tym meczu wolny pośredni w polu karnym. Do piłki podszedł Kacper Sobierajski i na raty, po odbiciu pierwszego strzału od muru, skierował piłkę do siatki. Dla naszego napastnika był to już dziewiąty gol w tym sezonie, dzięki czemu jest dotychczas najskuteczniejszym strzelcem Zespołu. Należy zauważyć, że Kacper wszystkie swoje bramki zdobył tylko podczas jednej rundy!

Wynik 2:2 utrzymywał się bardzo długo, swoje szanse miały obie strony tego pojedynku. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w 92 minucie rzut wolny w okolicach 25 metra miał KS Giebło. Wszyscy zawodnicy KS Mydlice zamarli, gdy piłka szybowała w powietrzu po uderzeniu lewonożnego zawodnika. Na nasze nieszczęście, uderzającemu wyszedł strzał życia – piłka po odbiciu od poprzeczki wpadła do bramki i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa rzutem na taśmę.

Mimo wyniku, naszym chłopakom należą się brawa za walkę przez cały mecz. Pozostaje walczyć dalej i mieć świadomość, że kiedyś to do nas uśmiechnie się szczęście. Z przyjemnością informujemy, że w meczu z KS Giebło po raz pierwszy od jesiennego meczu z Górnikiem II Piaski do składu po ciężkiej kontuzji wrócił nasz prawy obrońca Tomasz Tarasek!

W najbliższą sobotę o godzinie 18:00 KS Mydlice zagra ostatni mecz ligowy w tym sezonie – na boisku przy ulicy Konopnickiej 29 podejmie KS Górę Siewierską. Serdecznie zapraszamy na pożegnalny mecz przed przerwą wakacyjną.

11.06.2016, 11:00 KS GIEBŁO – KS MYDLICE 3:2

Bramki dla KS Mydlice: Kacper Sobierajski x2

KS Mydlice: 1. Michał Burzawa - 16. Tomasz Tarasek ('45 20. Mateusz Burzawa), 3. Patryk Kura, 15. Michał Filipek, 17. Daniel Kurek - 13. Janusz Migoń ('85 Konrad Szkutnik), 10. Dawid Skrzypiec, 7. Patryk Flak, 11. Rafał Jabłoński ('82 18. Łukasz Karaś), 9. Marcin Stanicki - 6. Kacper Sobierajski

ORLIKI - VI LIGA - GRUPA A