Podsumowanie okienka transferowego!

Nadejście rundy wiosennej wiąże się z zakończeniem okienka transferowego, które w przypadku niższych klas rozgrywkowych trwa do rozpoczęcia pierwszego meczu w danej lidze. W związku z tym, że pierwsza kolejka została przełożona okienko będzie trwać jeszcze przez tydzień. Drużyna KS Mydlice sfinalizowała już jednak wszystkie możliwe transfery.

Treningi na wiosnę podjął Jacek Kornecki. Blisko 51-letni bramkarz wznawia swoją bogatą karierę i na pewno swoim olbrzymim doświadczeniem pomoże drużynie, a przede wszystkim reszcie młodych bramkarzy. Do drużyny po ponad rocznej przerwie wraca Przemysław Kołdon, który w pierwszym historycznym sezonie zaliczył dwa występy w rozgrywkach B-Klasy. Do treningów wraca także Denis Dyrda, który również miał okazję trzykrotnie reprezentować klub z Dąbrowy Górniczej w rozgrywkach ligowych. Nowymi twarzami w drużynie Krzysztofa Masłowskiego będą obrońcy Łukasz Balzam (ostatnio Zagłębiak Tucznawa), Adam Stodolny (ostatnio Zagłębiak Dąbrowa Górnicza) oraz bramkarz Piotr Korpak.

KS Mydlice z pewnością wzmocni Patryk Flak. Grający na pozycji bocznego obrońcy lub pomocnika zawodnik ostatnio reprezentował Wyzwolenie Chorzów. W tym samym klubie grał poprzednio kolejny zawodnik Adrian Dudek, który może występować na skrzydłach oraz środku pomocy. Linię obrony wzmocni Daniel Kurek. Zawodnik wypożyczony z SKS Łagisza może grać na niemal każdej pozycji w defensywie. Ostatnim transferem sfinalizowanym na obecną chwilę jest Artur Szastak grający ostatnio w Stowarzyszeniu Sportowe Zagłębie Ujejsce. Doświadczony zawodnik z całą pewnością pokaże swoje umiejętności w trakcie ataków ofensywnych drużyny z Dąbrowy Górniczej.

Każde okienko transferowe to także straty. Największą będzie na pewno brak Oleksandra Klymova oraz Artura Piaszczyńskiego. Obaj zostali wypożyczeni kolejno do grającej w A-Klasie drużynie Niw Brudzowice i czwartoligowego Górnika Piaski. Bohdan Hoy wyjechał na studia do Islandii, a Dawid Liwoch został wypożyczony do drużyny CKS Czeladź. Obowiązki zawodowe, rodzinne czy też decyzje sztabu szkoleniowego zadecydowały, że na wiosnę nie zobaczymy prawdopodobnie Daniela Taraska, Grzegorza Domagały, Łukasza Szymańskiego i Łukasza Szymankiewicza.

KADRA - RUNDA WIOSENNA SEZONU 2015/2016
Bramkarze:
Michał Burzawa, Denis Dyrda, Jacek Kornecki, Piotr Korpak

Obrońcy: Mateusz Burzawa, Michał Filipek, Przemysław Kołdon, Patryk Kura, Daniel Kurek, Krzysztof Masłowski, Jacek Podlasek, Daniel Sobań, Kacper Sobierajski, Adam Stodolny, Tomasz Tarasek

Pomocnicy: Krzysztof Całka, Krzysztof Duda, Adrian Dudek, Patryk Flak, Kamil Haba, Rafał Jabłoński, Łukasz Karaś, Janusz Migoń, Daniel Sokulski, Marcin Stanicki, Konrad Szkutnik

Napastnicy: Konrad Kornacki, Mariusz Malanowski, Dawid Skrzypiec, Artur Szastak

Trener: Krzysztof Masłowski
Asystent trenera: Patryk Kura

Przybyli: Jacek Kornecki, Przemysław Kołdon (obaj wznowili treningi), Łukasz Balzam, Denis Dyrda, Piotr Korpak, Adam Stodolny (wszyscy wolni zawodnicy), Daniel Kurek (SKS Łagisza), Adrian Dudek, Patryk Flak (obaj Wyzwolenie Chorzów), Artur Szastak (Stow. Sportowe Zagłębie)

Odeszli: Bohdan Hoy (wyjazd na studia), Oleksandr Klymov (Niwy Brudzowice), Dawid Liwoch (CKS Czeladź), Artur Piaszczyński (Górnik Piaski), Daniel Tarasek, Grzegorz Domagała, Łukasz Szymański, Łukasz Szymankiewicz