Z Oldbojami na remis

Po raz drugi z rzędu KS Mydlice podzielił się punktami w ostatnim już sparingowym meczu przed zbliżającą się rundą wiosenną sezonu 2015/2016. Przy ulicy Konopnickiej 29 w Dąbrowie Górniczej nasi zawodnicy zremisowali z drużyną RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza Oldboje 3:3.

Mecz rozpoczął się pozytywnie dla naszej Drużyny. Błąd w obronie wykorzystał nowy nabytek Klubu Artur Szastak, który wychodząc sam na sam z bramkarzem (swoją drogą zawodnikiem KS Mydlice Jackiem Korneckim, który występuje także w drużynie Oldbojów) i pewnie skierował piłkę do bramki. Jeszcze w pierwszej połowie wynik mógł podwyższyć Rafał Jabłoński, który jednak nie zdołał znaleźć drogi do bramki w sytuacji sam na sam.

Druga połowa lepiej zaczęła się dla rywali, którzy wyrównali wynik meczu. Około 10 minut później do strzału z przewrotki złożył się Dawid Skrzypiec, nie trafił jednak czysto w piłkę, wyłożył ją za to Arturowi Szastakowi, który z około 16 metrów strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Oldbojom udało się jednak ponownie wyrównać. KS Mydlice na prowadzenie wyszedł około 70 minuty. Artur Szastak popędził lewym skrzydłem i wbiegając w pole karne przeciwników wyłożył piłkę Dawidowi Skrzypcowi, a ten bez problemów trafił do bramki. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem Oldboje ustanowili wynik meczu na 3:3, pokonując rezerwowego bramkarza Denisa Dyrdę.

Już w najbliższą niedzielę wracamy do gry o punkty! 3 kwietnia o godzinie 16:00 w wyjazdowym spotkaniu podejmiemy drużynę Zagłębiaka Tucznawa. Serdecznie zapraszamy na jedyne w tym sezonie B-klasowe Derby Dąbrowy Górniczej.

Bramki dla KS Mydlice: Artur Szastak(x2), Dawid Skrzypiec.

KS Mydlice wystąpił w składzie: Michał Burzawa – Daniel Kurek, Michał Filipek, Daniel Sobań, Kacper Sobierajski – Daniel Sokulski, Krzysztof Całka, Patryk Flak, Rafał Jabłoński – Artur Szastak, Dawid Skrzypiec.

Zagrali również: Denis Dyrda – Mateusz Burzawa, Łukasz Karaś, Mariusz Malanowski, Marcin Stanicki, Łukasz Balzam, Krzysztof Duda.