Z Olimpią Włodowice na remis

W ostatnią niedzielę, 8 maja zawodnicy pierwszej drużyny KS Mydlice rozegrali kolejny ligowy mecz w ramach sosnowieckiej B-klasy. Tym razem rywalem naszego Zespołu była Olimpia Włodowice. Goście przed meczem zajmowali dziesiątą pozycję w tabeli z takim samym dorobkiem punktowym jak nasza Drużyna, wyprzedzając nas jednak lepszym bilansem bramkowym.

Obie drużyny, którym nie „grozi” już w tym sezonie ani awans, ani spadek, wyszły na boisko bez większej ciążącej nad głowami zawodników presji. KS Mydlice już w pierwszej akcji ruszył do ataku, co niezwykle szybko przełożyło się na zmianę wyniku. Zaledwie w drugiej minucie dobrym dośrodkowaniem wykazał się Dawid Skrzypiec, po którym piłka trafiła pod nogi Artura Szastaka. Ten ze spokojem zamarkował strzał, a następnie uderzył piłkę po długim słupku i od pierwszych minut mogliśmy cieszyć się z prowadzenia. To jednak nie trwało długo, ponieważ w 12 minucie sędzia dopatrzył się przewinienia „Szostiego” w polu karnym. Zawodnik gości znalazł drogę do bramki, choć bardzo bliski obrony był Michał Burzawa, który wyczuł intencje strzelającego, a o wyrównaniu stanu gry zadecydowała jedynie siła strzału.

Od tego momentu gra nieco się uspokoiła, a do końca pierwszej połowy nie było groźniejszych sytuacji podbramkowych. W drugiej odsłonie obie drużyny kilkakrotnie próbowały zaskoczyć bramkarzy, ostateczne decyzje bądź sposoby wykonania były jednak dalekie od ideału. Około 60 minuty rajdu z piłką na skrzydle podjął się Rafał Jabłoński, jednak jego próba dośrodkowania znalazła się na słupku. O strzał pokusili się także między innymi Michał Filipek, Kacper Sobierajski czy Dawid Skrzypiec.

74 minuta mogła być decydująca dla wyniku meczu na korzyść Olimpii. Ostre starcie w polu karnym Adama Stodolnego z rywalem sędzia zinterpretował jako faul tego pierwszego i po raz drugi w tym meczu przyznał gościom „jedenastkę”. W międzyczasie swoją drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Artur Szastak. Sytuacja ta sprawiła, że wykonujący rzut karny zawodnik Olimpii stanął na znacznie dłuższy czas oko w oko z Michałem Burzawą, z czego wywiązała się zapierająca dech w piersiach gra psychologiczna. Do oddania strzału musiało jednak w końcu dojść i…..Michał w niesamowity sposób broni karnego! Gracz z Włodowic wybrał lewy róg bramki, Michał jednak wspaniale wyczuł jego zamiary, wyciągnął rękę jak struna, sparował strzał na rzut rożny i stał się bohaterem meczu! Obrona „jedenastki” była zwieńczeniem dobrej dyspozycji naszego młodego bramkarza, który ciężką i sumienną pracą na treningach wypracował sobie miejsce w pierwszym składzie, a kiedy się już w nim znalazł, utwierdził wszystkich w przekonaniu, że łatwo nie da go sobie wydrzeć.

Końcówka meczu, mimo że należała do naszej Drużyny, nie przyniosła więcej bramek i mecz zakończył się remisem 1:1. Należy wspomnieć, że KS Mydlice borykał się ze sporymi problemami kadrowymi spowodowanymi kontuzjami. Dzięki temu, szansę debiutu w pierwszym składzie otrzymał Mateusz Burzawa, a do składu na środek obrony wskoczył także Michał Filipek. Obaj zagrali dobre spotkanie, a Mateusz wykazał się nawet dwoma ważnymi, bo robiącymi znaczną przewagę rajdami z piłką. Dzięki ich dyspozycji, trener z pewnością będzie miał większy niż dotychczas ból głowy przy ustalaniu pierwszej jedenastki.

Po trzech meczach z rzędu u siebie nadszedł czas na wyjazdowe spotkanie. KS Mydlice w sobotę 14 maja o godzinie 17:00 zmierzy się z liderem – Jednością Strzyżowice. Będzie to z pewnością najtrudniejsze z dotychczas rozegranych spotkań w 2016 roku. Zachęcamy do wspierania naszej Drużyny także w meczach wyjazdowych, które są nie mniej emocjonujące. Do zobaczenia!

08.05.2016, 17:00
KS MYDLICE - OLIMPIA WŁODOWICE 1:1
'2 Artur Szastak - '12 Mateusz Fiuto (karny)

KS Mydlice: 1. Michał Burzawa - 6. Mateusz Burzawa ('55 69. Adam Stodolny), 2. Daniel Sobań, 15. Michał Filipek, 4. Daniel Kurek ('86 18. Łukasz Karaś) - 3. Patryk Kura, 10. Dawid Skrzypiec, 13. Artur Szastak, 11. Rafał Jabłoński, 5. Krzysztof Całka - 9. Kacper Sobierajski